×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

Навігація

Системи точного землеробства

TeeJET, Trimble

GPS-навігатори вже міцно закріпилися в нашому житті у різних сферах, але GPS-навігація в сільському господарстві – річ відносно нова. Вона дозволяє здійснити багато з того, що ще недавно здавалося неймовірним: обмір полів, картографування місцевості, паралельне водіння, автопілот. Таким чином, GPS-навігація – унікальне рішення, що дозволяє виключити перекриття при обприскуванні і збиранні врожаю, повторний обробіток частин полів, будувати карти полів і планувати, скільки і на якій площі вносити мінеральних добрив наступного року. Найбільша вигода від використання GPS в господарстві вимірюється в економії часу і трудовитрат.

Сьогодні на ринку України представлено багато брендів навігаторів – на будь-який смак і гаманець.

Вибір навігатора для точного землеробства – річ непроста. Хочеться придбати якісну і надійну навігаційну систему за прийнятною ціною. Як правильно підібрати навігатор, щоб задовольнити усі свої запити? Нижче ми розповімо про те, за якими критеріями і як саме правильно вибирати навігатор. Також ви можете ознайомитися з модельним рядом найпопулярніших навігаторів на ринку України, дилерами яких є ТОВ «АБА «Астра», – торговими марками Trimble, TeeJET.

Що таке GPS і точність сигналу?

Критерії при виборі навігатора

Для яких операцій застосовуватиметься дане навігаційне обладнання (точність робіт)?

  • для обприскування і розкидання підійде навігатор з точність близько ± 25 см.
  • для посіву не просапних культур з шириною міжряддя від 18 см необхідно використовувати навігатор з більшою точністю – ± 10 см.
  • для посіву не просапних культур з шириною міжряддя від 15 см необхідно використовувати навігатор з більшою точністю – ± 3 см.

Який сигнал використовувати: платний чи безкоштовний?

Не завжди сигнали GPS є достатньо точними для використання в сільському господарстві. Тому для підвищення точності GPS-сигналів у землеробстві застосовуються поправки (диференціальні корекції). Сьогодні існує три основних типи корекції – це SBAS, RTK та мережі VRS™. Використовуючи варіанти передплати, наприклад такі, як OmniSTAR НР і OmniSTAR XP (платні системи коригування SBAS, точність яких досягає ± 5–12,5 см), чимало господарств підвищують точність при обробітку різних культур.

Чи підготовлений ваш трактор до установки навігатора?

Для сівби непросапних культур використовується навігатор з більшою точністю. Підключення системи може проводитися двома способами: або через CAN-шину – для тракторів, підготовлених до автопілота, або із застосуванням електропідрулювача – для непідготовлених тракторів. Варто уточнити, чи підходить цей навігатор для вашої моделі техніки, а також чи сумісний він з автопілотами інших виробників.

Сервіс навігатора

Питання сервісного обслуговування є важливим пунктом при виборі навігатора. Це стосується не тільки післяпродажного обслуговування, а й самої установки і налагодження навігаційної системи.

Завжди запитуйте у постачальника:

  • чи надає він гарантію на обладнання і на який період?
  • чи здійснює він встановлення обладнання, чи навчає експлуатації навігатора? При встановленні простих моделей навігаторів, призначених для обприскування і розкидання, труднощів бути не може, а ось зі встановленням складніших моделей ви можете не впоратися самостійно, що спричиниться або до псування, або до неправильної роботи системи у майбутньому. Тож краще буде звернутися за консультацією до технічного фахівця.

Ціна питання

Ціна всієї навігаційної системи є заключним і вирішальним фактором та впливає на остаточний вибір і прийняття рішення щодо покупки. Не забувайте враховувати усі чинники, згадані вище, у моделей різних торгових марок. Враховуйте надійність і популярність марки, а також відгуки інших покупців.

Залишити заявку на демонстрацію