×

Поиск по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

Ідеальне розміщення насіння за будь-яких умов з технікою Horsch

Виклики та вимоги щодо точності в сільському господарстві дедалі зростають. Портфоліо різноманітних дискових сівалок HORSCH адаптоване до цього. Філіпп Хорш розповідає про ці виклики, розроблення і вимоги точності.


Філіпп Хорш

terraHORSCH:Agritechnica вже відбулася. Які дискові сівалки репрезентував на ній HORSCH?
Філіпп Хорш: Ми прагнули представити широке портфоліо посівної техніки, щоб мати можливість запропонувати рішення для будь-яких вимог у всьому світі. Загалом ми презентували техніку з п’ятьма різними системами дискових сошників. Такого різноманіття ми досягли завдяки динамічному розвитку протягом останніх 10 років. Одними з чинників розвитку прислужилися постійне зростання міжнародних ринків та інтер­націо­налі­зація. У результаті перед нами поставали дедалі вищі вимоги до дискової посівної техніки, і ми прагнули їх задовольнити. Ще одна причина зробити наступний крок для забез­пе­чення точності на наявних ринках — потреба реагувати на будь-які умови й завжди гарантувати ідеальну якість сівби. Зміна клімату (посуха / надмірні дощі) також потребувала додаткової оптимізації на ринках, що існують.

 

terraHORSCH: Як змінилися останніми роками сошники TurboDisc?
Філіпп Хорш: Із кінця 90-х років ми ставили гумові підшипники в місцях кріплення дисків. У результаті вони передають вище зусилля на систему сошників. Із часом агропідприємства розширювалися й прагнули сіяти швидше та продуктивніше. Відповідно, великого значення набула стабільність сошників.
Додатковою проблемою став чистик між дисками. Ми дещо намагалися змінити впродовж багатьох років. Та зрештою виявилося, що найперший чистик, який ми розробили, досі є найкращим з погляду надійності експлуатації та якості роботи.
Ще один аспект, над яким ми працювали протягом багатьох років, — точка, де насіння виходить із сошника. Тобто має насінина виходити попереду чи позаду дискового підшипника. З’ясувалося, що коли насінина виходить попереду підшипника, це створює значну перевагу, адже суттєво впливає на точність глибини висіву. У нашому портфоліо є також варіанти машин, на яких насінини виходять позаду підшипника сошника. Тут ми змінюємо потік насіння і спрямовуємо його наперед. Це працює точно так само, але потребує більших витрат.

 

terraHORSCH: Чому питання точності стало актуальним?
Філіпп Хорш: Одна з основ, на якій ми завжди базуємо наші розробки, — підвищення ефективності й точності машин і робочих процесів на полях. На 1990 рік припав початок глобалізації у сільському господарстві. На той час першим завданням було забезпечити надійність експлуатації у нових умовах і правильно проводити сівбу. Підприємства тоді висували на перший план продуктивність. Тому ми не надто зосереджувалися на точності, адже насамперед потрібно було посіяти в оптимальний час. Паралельно увагу приділяли оптимізації обробітку ґрунту, захисту рослин і внесення добрив. Тобто тема ефективності ставала першочерговою.
І лише наступним кроком на перший план автоматично посунулася точність.

 Причина в тому, що зростання врожайності прямує до стагнації. Тому доводиться шукати новий потенціал оптимізації. Вочевидь, ми досягли межі в багатьох питаннях, зокрема, щодо генетики, клімату і догляду посівів. Єдиний важіль, що залишився, — це точність. А оптимальний рівень точності — це точний висів. Ця аксіома відома з 80-х років, коли відбулися перші досліди на цю тему. Точність важко було технічно реалізувати протягом багатьох років. Ми були перші, хто зміг провести точний висів зернових. За певних умов ми ще вбачаємо можливість зробити в цій сфері й подальші кроки.

 

«Сферу застосування нашої посівної техніки визначають рівень вмісту в ґрунті глини та інтенсивність його обробітку перед сівбою. Здебільшого використовують наш стандартний сошник TurboDisc (на графіку позначений світло-коричневим кольором). Він надійно та якісно закладає насіння як на легких ґрунтах у разі сівби в мульчу, так і після інтенсивного обробітку ґрунту. Межі своїх можливостей цей сошник досягає на дуже важких ґрунтах із високим вмістом глини та за прямої сівби. Кілька років тому ми вирішили запропонувати іншу систему дисків із більшим зусиллям проникнення для сівби за нульовою технологією. Щоб забезпечити точність висіву в необроблений ґрунт, ми розробили монодисковий сошник з індивідуальним веденням за глибиною. Сошники SingleDisc використовуємо у модельному ряді сівалок Avatar. Клієнти застосовують їх також для сівби після мульчування на важких ґрунтах. Зокрема, господарства, які прагнуть якомога менше порушувати ґрунт під час сівби, покладаються на техніку з монодисковими сошниками. У цих регіонах трапляються сошники як TurboDisc, так і SingleDisc. Це добре представлено на графіку у вигляді перекриття зон (SingleDisc зображений світло-зеленим кольором).

 

Господарствам, які обробляють різко мінливі типи ґрунтів — від піщаних до дуже важких, у майбутньому, окрім стандартних сошників TurboDisc, пропонуватимемо також сошники ParaDisc. Вони надійно проникають у ґрунт навіть на екстремально важких ґрунтах завдяки дещо вищому притискному зусиллю та навісці на паралелограм. У багатьох сферах можливі спектри застосування сошників TurboDisc та SingleDisc (на графіку — темно-зелений колір) перетинатимуться. Темно-коричневим кольором на графіку позначений ще сошник DuoDisc, що ми розробили спеціально для вимог нашої механічної посівної комбінації Versa 3 KR».

Темно-коричневий: спектр застосування сошника DuoDisc
Світло-коричневий: спектр застосування сошника TurboDisc
Темно-зелений: спектр застосування сошника ParaDisc
Світло-зелений: спектр застосування сошника SingleDisc

 

terraHORSCH: Як тема точності розвивалася у дисковій посівній техніці HORSCH з роками?
Філіпп Хорш: Точність ми оптимізуємо впродовж багатьох років. Постійно вдосконалюємося, насамперед, щодо глибини висіву, розміщення насіння в рядку та посівного горизонту навколо насінини.
Наприклад, відчутним прогресом стало розроблення дводискового сошника. Він має повністю симетричну конструкцію, тож завдяки йому можна автоматично досягти більшої точності сівби. Плавний хід дисків також дуже важливий. Цього ми досягли за допомогою гумових підшипників, високого тиску на сошники та стабільній конструкції дводискового сошника. На першому етапі точність глибини ведення сошника забезпечували притискним колесом. Потім з’явився насіннєукладач (кітон), який фіксує насінини на дні борозни навіть за дуже високої робочої швидкості.
На наступному етапі розроблення завдяки SingularSystem поєднали полозки, вловлювальне колесо і точний висів. Це було доволі складно, до того ж висувало високі вимоги власне до насіння. Тому, на жаль, ця розробка так і не знайшла гідного місця на ринку й залишилася нішевим продуктом для регіонів із високою врожайністю. Тому наразі ми концентруємося на досвіді, що отримали з розроблення дискових сошників Singular для конструкцій, які можемо пропонувати ширшому колу клієнтів.

 

terraHORSCH: Які аспекти важливі для точності?
Філіпп Хорш: У нас є автоматичні системи регулювання глибини висіву та прикочування, готові до серійного виробництва з нашою системою AutoForce. Окрім того, наразі ми можемо поєднувати їх із диференційованим висівом.
Дискова посівна техніка стає дедалі складнішою, що більше елементів ми до неї включаємо (полозки, вловлювальне колесо тощо). Постійно доводиться стежити, аби надійність експлуатації була гарантована. У міру подальшої модифікації дводискового сошника до ParaDisc+ зможемо дуже просто замінювати його компоненти, що проникають у ґрунт. Це означає, що буде легко зняти, наприклад, полозок та вловлювальне колесо й замінити їх звичайним трубчастим виходом для дуже складних, вологих умов.


Наразі ще належить з’ясувати суттєві переваги системи Solus

 

Нова машина Solus — це паралельна розробка, що надійшла ззовні. При цьому ми скористалися досвідом модельного ряду Maestro. На його основі розробили концепцію із міжряддям 22,5 см, за допомогою якої можна також сіяти зернові або ріпак. Наразі ще рано говорити, чи виявиться така концепція доцільною. Машина доволі складна, тож доведеться ще з’ясовувати, які шанси та межі можливостей цієї системи Solus. Що точно можна стверджувати вже сьогодні, що додаткове прикочування ліворуч і праворуч дисків, що ми практикували на сівбі кукурудзи та сої, є дуже позитивним, адже забезпечує однорідний ущільнений посівний горизонт навколо насінини. Ці позитивні аспекти ми спостерігаємо на посівах зернових, що дають помітно більш вирівняні сходи. Тепер настав час з’ясувати вагомі переваги системи. Ми вже бачимо очевидні переваги, зокрема, дуже точне розміщення насіння. Але є і складнощі, над якими працюємо. Плануємо протестувати, чи можливо застосовувати Solus із таким міжряддям для інших культур. Лише тоді дізнаємося, чи концепція раціональна. Ми збираємо такий досвід докупи й автоматично переносимо на інші системи дискових сошників та інші типи машин.

 

terraHORSCH: Чому разом із широким портфоліо дводискових сошників HORSCH пропонує також монодискові?
Філіпп Хорш: Монодисковий сошник підходить, насамперед, для ринків, де поширена нульова технологія або ж, наприклад, застосовують ротаційний прямий висів. Основну увагу не зосереджуємо винятково на ноу-тілл, але трапляються випадки, коли аграрії напряму висівають культуру у сівозміні. Зміна клімату — це одна з причин, чому наразі в Німеччині дедалі частіше вдаються до цієї технології. Основне запитання — як зберегти у ґрунті вологу? Прямий висів є належною відповіддю. Монодисковий сошник через особливості конструкції має динамічне зусилля, що переноситься на один бік. Тому вимоги до стабільності конструкції надзвичайно високі. Нам було важливо знайти рішення на перспективу, і ми із цим впоралися. Тому вважаємо, що є сенс мати у портфоліо монодискові сошники. Це дає змогу закрити весь спектр умов і забезпечити аграріїв відповідною технікою. Саме тому тримаємо в нашому портфоліо продуктів також анкерну посівну техніку — найрізноманітніші машини з робочою шириною захвату від 3 до 24 м. Їх ми також проєктували під специфічні вимоги, тому вони користуються попитом, в основному, в регіонах із класичним ноу-тілл. Особливо на кам’янистих ґрунтах і там, де значна кількість пожнивних решток, анкерний сошник створює чисту посівну борозну і є дуже ефективним.

 

terraHORSCH: Погляд у майбутнє
Філіпп Хорш: Якщо зазирнути дуже далеко в майбутнє, виявляється, що все, чим ми зараз опікуємося, у довгостроковій перспективі стосуватиметься окремої рослини. Це означає: від сівби до забезпечення поживними речовинами і догляду посівів. У центрі нашої уваги перебуває окрема рослина.Компанія «Агробудівельний альянс «Астра» є одним з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні. Основні напрямки діяльності компанії — це продаж нової та вживаної сільгосптехніки техніки; гарантійний сервіс та продаж запасних частин.

«Астра» пропонує своїм клієнтам широкий асортимент техніки для виконання практично всіх видів сільськогосподарських робіт: Fendt, Valtra, Manitou, Berthoud і Horsch, Framest, Bogballe, Valley, Trimble, Oros. Компанія постачає замовникам найширший спектр оригінальних запасних частин для підтримки всіх моделей сільськогосподарської техніки всесвітньо відомих виробників. Ключову позицію в діяльності компанії посідає сервісне обслуговування сільгосптехніки, що розповсюджується на майже всю територію України і забезпечує швидке реагування на запити від аграріїв.

Компанія «Астра» вже 25 років працює на аграрному ринку України та забезпечує сільгоспвиробників якісною сільгосптехнікою, інноваційними агротехнологіями та незмінно високим рівнем сервісу

Дата: 01.02.2024 Источник: журнал terra.horsch
Оставить заявку на демонстрацию