×

Поиск по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

Fortis AS — новий універсальний культиватор

Fortis AS — це представник нового покоління універсальних культиваторів, що вивела на ринок компанія HORSCH. Так вона розширила портфоліо продуктів у сфері обробітку ґрунту. Модельний ряд Fortis наразі включає машини з робочою шириною захвату 6 і 7 м. А надалі компанія планує виробляти такі культиватори із шириною захвату в діапазоні від 6 до 9 м.

Розробивши Fortis AS, компанія HORSCH розширює своє портфоліо та реагує на нові вимоги клієнтів до універсальних культиваторів

Останніми роками продуктивність класичних тракторів зросла — іноді від 350 до 450–500 к. с. Щоб задовольнити нові вимоги клієнтів щодо універсальних культиваторів, HORSCH розробив Fortis 6 і  7 AS. Ці культиватори «виросли» відповідно до підвищеної потужності тракторів і пропонують ще більше гнучкості стосовно робочої глибини та можливостей регулювання. Так, Fortis 6 AS із шириною захвату 6 м призначений для агрегатування з тракторами потужністю до 550 к. с., а Fortis 7 AS із шириною захвату 7 м — із тракторами мінімальною потужністю 350 і максимальною 600 к. с.

Fortis 6 і 7 AS призначені для поверхневого лущення стерні, суцільного обробітку, а також глибокої культивації та основного обробітку ґрунту на глибину від 4 до 30 см.

Проєктуючи коток, конструктори також визначили своїм пріоритетом гнучкість. Клієнт може обрати не лише тип котка, а й тип його з’єднання з рамою — жорстке чи гідравлічне. У версії з гідравлічним з’єднанням вагу переднього котка можна частково переносити на задній, завдяки чому уникнути загрузання на легких ґрунтах. Справжню перевагу забезпечує саме комбінація котків, що забезпечують глибоке ущільнення із поверхневим фінішним прикочуванням.

Через таку значну робочу ширину захвату потрібно забезпечити рівномірну якість вирівнювання поверхні ґрунту. Для цього подовжили стійку лап у четвертому ряду. Завдяки цьому перед вирівнювальними дисками завжди достатньо пухкого ґрунту. Тож клієнти можуть досягти оптимального результату. Відстань між лапами 27 см ідеально підходить для поверхневого лущення стерні й суцільного зрізування пласта за будь-яких умов експлуатації. Вона також задовольняє вимоги щодо низького тягового опору, необхідного для глибокої культивації ґрунту.

Щоб оптимально копіювати поверхню ґрунту культиватором Fortis, фермер може обирати між одинарними і здвоєними фронтальними опорними колесами. Спектр застосування доволі суттєво варіює залежно від місцевості й умов застосування: від звичайного ведення за глибиною з точним дотриманням робочої глибини обробітку до опорної функції для машини під час глибокого обробітку.

Під час розроблення культиватора прагнули створити машину, яка забезпечувала б ширший діапазон вибору робочої глибини обробітку, а також різні можливості налаштувань і водночас відповідала б вищій потужності трактора

Як наші клієнти оцінюють новий Fortis

Франція

Ян Жоффруа та його син Віктор є власниками аграрного підприємства у західному департаменті Приморська Шаранта. Із Fortis працюють з літа 2022 року. Машина напрацювала вже понад 700 га на підготовці посівного ложа для пшениці, ріпаку та ячменю.

«Ми маємо два Terrano 8 FX вже упродовж 15 років, які й досі працюють. Тоді завдяки цій машині нам вдалося зробити суттєвий агрономічний стрибок: вони обробляють лише поверхневий шар ґрунту і сприяють покращенню його структури — і в колії трактора, і на розворотах. Спеціальна форма лап Terrano 8 FX забезпечує легкий хід на високій швидкості. Асиметрично розташовані напрямні пластини добре розподіляють ґрунт.

Fortis AS поєднує всі переваги Terrano 8 FX і має ще інші додаткові плюси. Завдяки чотирирядному виконанню культиватор має більше лап у розрахунку на метр (одна лапа на кожні 27 см замість 31 см, як раніше). Водночас залишається достатньо простору, щоб пропускати значну кількість пожнивних решток.

Колеса тепер кріпляться до рами. Завдяки цьому конструкція більш стабільна і компактна. Нам подобається, що колеса допомагають також транспортуванню машини. Із Terrano 8 FX було інакше.

Подвійний коток помітно модернізований порівняно зі звичайним RollFlex. На RollFlex сегменти розташовані вузько. Тому він добре подрібнює грудки, але за підвищеної вологості забивається. Подвійний коток Fortis залишає за собою грубшу картину. Однак її компенсує наступний агрегат під час сівби або додаткового обробітку ґрунту. Натомість на розворотах коток Fortis дає справжню перевагу, запобігаючи забиванню, якщо розвертатися з опорою на коток. Окрім того, подвійний коток забезпечує кращу стабільність машини на схилах і запобігає її боковому зміщенню.

Машина масивніша, але й важча. Для агрегатування потрібен Fendt 942 з 900 колесами і хорошим баластом попереду, адже необхідне відповідне тягове зусилля. Ми працюємо з робочою швидкістю 12,5 км/год. Fortis використовує від 80 до 100% потужності трактора — залежно від ґрунтів, на яких ми працюємо, і ступеня їх ущільнення.

Передні опорні колеса глибини мають великий діаметр та утримують машину в колії. Та ми все ж помітили маленький недолік: якщо піднімаємо машину на розворотах, втрачаємо багато часу. Процес триває удвічі довше, поки машина підніметься, оскільки колеса задіюють усю потужність гідравлічної системи. На мою думку, це технічна деталь, яку конструктори швидко вирішать».

Румунія

Штефан Лер працює на підприємстві SC Agrifarm S.R.L., розташованому в Должі на півдні Румунії. Ґрунти складаються переважно з піщано-глинистого чорнозему із 2%-вим вмістом гумусу. Для регіону характерні доволі тривалі посухи. Іноді суттєвих дощів не буває до трьох місяців, а температура влітку сягає 42°. Натомість зима порівняно м'яка з температурами до мінус 15°.

Площа становить 3420 га, обробіток на 95% безплужний. На 1240 га — більшій частині площі — вирощують озиму пшеницю. Окрім того, на 680 га висівають соняшник, на 580 га — озимий ріпак і на 540 га — озимий ячмінь. Решту площ використовують під нут, гірчицю, овочі та фрукти.

«Через несправність нашого Terrano 6 MT цієї осені в період із 25 вересня по 5 листопада 2022 року ми мали нагоду протестувати Fortis 7 AS від HORSCH. Культиватор був обладнаний котком SteelFlex, 80-мм лапами HM Plus, механічним способом регулювання робочої глибини за допомогою алюмінієвих упорів і здвоєними колесами. Крила на стійках TerraGrip ми демонтували, оскільки прагнули обробити ґрунт глибше ніж на 25 см. Агрегатували Fortis 7 AS із гусеничним трактором Challenger MT 865 E або з Quadtrac 9380.

Робоча швидкість становила від 8 до 13 км/год. Оскільки в нас випали рясні опади, поля були покриті незвично густим зеленим покривом зі злакових бур’янів, падалиці зернових і соняшнику, а також лободи, амаранту й пасліну. Робоча глибина на всіх полях становила приблизно 28 см. Загалом за осінній обробіток ґрунту Fortis 7 AS напрацював 1300 га. Замінювати лапи не знадобилося. До того машина напрацювала вже 3000 га, наприкінці сезону цей показник становив 4500 га.

У HORSCH Fortis 7 AS нам особливо подобається міцна конструкція, а також стійки TerraGrip нового покоління, оскільки цей комплект пружин значно менше зношується. Окрім того, нас привабили просте налаштування робочої глибини за допомогою вже відомої системи алюмінієвих упорів і колісний коток. Гідравлічну систему регулювання ми тут не обирали б. Розворот з опорою не на колісний коток, а на колеса також забезпечує багато переваг. Через конструкцію зі здвоєними колесами попереду і котком SteelFlex позаду HORSCH Fortis 7 AS йде за трактором наче причіп.

Завдяки цьому культиватор із доволі значною шириною захвату відмінно копіює поверхню ґрунту й гарантує рівномірну глибину обробітку. Вишенькою на торті є «стоянкова» позиція шасі у транспортному положенні. Сконструйовані на рамі точки кріплення заважають стійкам контактувати з поверхнею і в такий спосіб запобігають їх раптовому пошкодженню. Ще одним плюсом є велика опорна підніжка з домкратом, а також масивний шарнір тяги навішування. Інтегрованого підсилювача тягової потужності ми не застосовували, але, ймовірно, це корисне обладнання. Також не застосовували HorschConnect, оскільки наші трактори не мали розеток, необхідних для нього.

Окрім численних плюсів, помітили також кілька слабких місць. Перше — близьке розташування шасі та рами у робочому положенні, через що рама шасі треться об раму культиватора. Друге — гідравлічні шланги, що йдуть від циліндрів шасі, також мають точки тертя із центральною рамою, що може спричинити їх пошкодження. Обидві позиції ми обговорили з конструкторами, тож їх можна швидко усунути. Стійку з алюмінієвими упорами на колісному котку також посилять, позаяк для нинішньої ваги вона заслабка. У нас ця стійка ламалася двічі й ми її добре заварили, тож регулювати робочу глибину вже було неможливо. Трохи незвичним для нас видався також зависокий центр ваги машини у транспортному положенні.

На стійках TerraGrip луснули два корпуси через повітряні бульбашки у литих чавунних деталях. Загалом же стійки та їх кріплення вразили своєю стабільністю. Нам також забракло функції обмеження робочої глибини культиватора за допомогою шасі. Адже ми звикли застосовувати наш

HORSCH Terrano 6 MT для зяблевого обробітку без колісного котка. Оброблений у такий спосіб ґрунт за зиму краще накопичує і зберігає вологу в борознах і створює в них до весни кращий мікроклімат. Окрім того, вали ґрунту швидше просихають і дають змогу раніше вийти в поле. Поломка цапфи осі котка Flex не зупинила нашу роботу, бо культиватор може працювати й без нього. Заміна цапфи новою не створила проблем і тривала до 30 хвилин.

Загалом, ми дуже задоволені результатом роботи Fortis 7 AS. Fortis 7 AS — це добре продумана машина для поверхневого і глибокого обробітку ґрунту. Навішування, розташування стійок, а також загальна конструкція забезпечують рівномірну глибину обробітку і добру якість перемішування ґрунту».

 

Джерело: terra HORSCH 25 | 2022


Компанія «Агробудівельний альянс «Астра» є одним з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні. Основні напрямки діяльності компанії — це продаж нової та вживаної сільгосптехніки техніки; гарантійний сервіс та продаж запасних частин.

«Астра» пропонує своїм клієнтам широкий асортимент техніки для виконання практично всіх видів сільськогосподарських робіт: Fendt, Valtra, Manitou, Berthoud і Horsch, Framest, Bogballe, Valley, Trimble, Oros. Компанія постачає замовникам найширший спектр оригінальних запасних частин для підтримки всіх моделей сільськогосподарської техніки всесвітньо відомих виробників. Ключову позицію в діяльності компанії посідає сервісне обслуговування сільгосптехніки, що розповсюджується на майже всю територію України і забезпечує швидке реагування на запити від аграріїв.

Компанія «Астра» вже 25 років працює на аграрному ринку України та забезпечує сільгоспвиробників якісною сільгосптехнікою, інноваційними агротехнологіями та незмінно високим рівнем сервісу.

Дата: 26.05.2023
Оставить заявку на демонстрацию