×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

З оцінкою «відмінно»

Нове покоління машин Maestro від HORSCH має у своєму розпорядженні дві різні системи дозування. У той час, як AirVac System вже отримала «хрещення боєм» у попередні роки для дозаторів AirSpeed ??серійною прем'єрою став 2021 рік terraHORSCH аналізує підсумки першого сезону.

Висока продуктивність – одна з основних переваг новинки: залежно від особливостей культури та умов Maestro 16 SX сіяла в Україні із середньою швидкістю до 17 км/год.

Швидкість, точність, універсальність – так HORSCH наголошує на основних перевагах нового покоління машин Maestro, які оснащуються двома альтернативними системами дозаторів. Системи AirVac та AirSpeed ??мають багато спільних конструктивних елементів та спільний принцип дозування.

Відмінності полягають у процесі відділення насіння: в AirVac використовується вакуум, коли насіння під впливом сили тяги щільно присмоктується до отвору дозувального диска, тоді як в AirSpeed ??воно надійно притискається до нього під дією стисненого повітря. В AirVac насіння після відокремлення від дозувального диска потрапляє в трубку сошника, де під впливом тільки сили тяжіння м'яко падає в борозну під хід ролика-насіннєукладача.

В AirSpeed ??насіння підхоплюється щільним потоком повітря, що нагнітається, і вистрілює в дно борозни. Ролик-насіннєукладач, на відміну від AirVac, де його можна демонтувати без істотної втрати якості сівби, в цьому випадку є невід'ємним конструктивним елементом.

Машини, оснащені системою AirVac, були успішно виведені на ринок ще торік. Перші серійні Maestros SX (з дозаторами AirSpeed) були поставлені клієнтам навесні цього року. Одну з Maestro 16 SX було доправлено до агропідприємства «Ічнянське» в Чернігівській області на північному сході України. Там на площі 12 500 га вирощується озима пшениця, ярий ячмінь, соняшник, кукурудза та соя. У сегменті самохідних машин використовують техніку John Deere та Claas. Є в господарстві та машини від HORSCH: два Tiger 4 MT із системою адресного внесення добрив, дві Maestro 24 SW та нова Maestro 16 SX. З інших причіпних машин слід згадати 16-рядну машину для прямої сівби, широкозахватну дискову борону та два плуги.

При виборі Maestro SX вирішальними аргументами виявилися висока продуктивність у поєднанні з надійним закладанням насіння.

Керівник агропідприємства Микола Копил наголошує на зручній і швидкій системі складання-розкладання машини, яка дозволила навіть не брати її до уваги під час розрахунку робочого часу агрегата. Він також задоволений і простотою керування машиною: «Сервісний інженер лише один раз при введенні машини в експлуатацію пояснив нам послідовність усіх налаштувань, потім ми все робили вже самі». У сошниковій трубці встановлено сенсор, який рахує падаючі зернівки та час між їхнім рухом, що дозволяє визначити відстань між місцями їх укладання в борозні. Цю інформацію, а також актуальну наявність пропусків та двійників оператор у режимі реального часу бачить перед собою на моніторі.

Керівник господарства Микола Копил дуже задоволений результатами роботи нової Maestro 16 SX. Особливо високо він оцінив простоту налаштувань та керування машиною, а також точність дозування та укладання насіння.

Електричні приводи дозаторів дозволяють індивідуальне управління висівом кожної секції, що є технічною основою таких електронних функцій, як посекційне відключення, SectionControl, VariableRate та управління технологічною колією.

Поряд здиференційованим висівом є також можливість, використовуючи електронні карти внесення, варіювати норму висіву кожної висівної секції. При роботі з технологічною колією густота стояння рослин у сусідніх рядках також може бути скоригована.

Микола Копил задоволений і керуванням «залізом»: «Регулювання глибини загортання насіння, щільності прикочування, борозноочисників гранично просте та швидке. Всі елементи для налаштування машини зручні для огляду і легко доступні».

«Заміна дозувальних дисків дуже зручна», – продовжує керівник господарства.  — У нас є з чим порівнювати, адже дві машини зі старою системою вже давно працюють у господарстві. Точністю дозування та укладання насіння ми дуже задоволені.

Наш досвідчений агроном навіть сказав, що це найкраще розміщення рослин у рядах, яке він бачив у своєму житті. Навіть якщо якість посівного матеріалу при цьому не найкраща. Для порівняння: дозатори Maestro SW мали проблеми з дрібним і плоским насінням соняшнику. Дозатор AirSpeed ??без проблем упорався і з ними.

Система автоматичного тиску на сошники AutoForce, яку ми принципово використовуємо, є надійною допомогою агронома – точність глибини закладання на всіх наших полях завжди ідеальна».

Але є місце і для побажань: «Бункери для насіння, добрив та мікрогранул могли б бути й більшими, – вважає керівник господарства.  – Так, при сівбі кукурудзи однієї повної заправки насіння та добрив вистачало на 30 га, а мікроелементів лише на 20 га. За наших, звичайно, відносно високих доз внесення об’єми секцій хотілося б мати більші».

Однак найважливішим фактором оцінки роботи машини у великих господарствах є продуктивність. І вона справді вражає! В Україні багато прикладів, коли 16-рядна Maestro SX демонструвала практично таку саму продуктивність, що й Maestro 24 SW: 200–220 га на добу! Робоча швидкість становила в середньому 16–17 км/год (кукурудза) та 14–15 км/год (соняшник).

В агропідприємствах холдингу «Кернел» Maestro 24 SX працювали зі швидкістю 17–18 км/год, що дозволяло за добову зміну засівати 400–450 га!

Ці цифри дуже тішать Томаса Мурра, відповідального за цю групу продуктів (Planting) у структурі HORSCH Sales Support: «Вони абсолютно відповідають тим цифрам, які ми декларуємо. Офіційно ми обмежуємо максимальну робочу швидкість 15 км/год, проте знаємо з практики, що 18 км/год – не рідкість. Але треба розуміти: чим вища швидкість руху, тим більший вплив релевантних факторів на якість сівби. 15 км/год – це швидше не максимальна, а оптимальна межа». Особливо це стосується посівного ложа. Воно має бути вирівняним, рівномірно ущільненим і мати дрібногрудкувату структуру ґрунту. Це дозволить менше порушувати стрункість рядків. Машина повинна мати рівний хід, щоб якість дозування та загортання насіння і за такої високої швидкості залишалися оптимальними. У підрозділах агрохолдингу «Кернел» на чорноземних ґрунтах у різних регіонах України робоча швидкість машин Maestro 24 SX становила в середньому 17-18 км/год, а добова продуктивність 400-450 га! Для нас самих це здається фантастикою!

Проте для такої «швидкої їзди» потрібні й відповідні «коні». «400 к. с. для 24-рядної Maestro – це те, що потрібно, – аналізує Томас Мурр.  – У певних умовах і 500 к. с. із потужною гідравлікою будуть не зайвими. До того ж такі трактори зазвичай у великих агропідприємствах є, а навесні вони мало залучені, оскільки їхня основна сфера застосування – ґрунтообробіток після збирання врожаю. Нам потрібен потужний потік оливи для нашої продуктивної пневматики, тому що при високій робочій швидкості AirSpeed ??потрібно набагато більше повітря, ніж класичним вакуумним системам. До того ж всі наші машини вносять припосівне добриво – а це, по суті, подвійне навантаження на гідравліку трактора. Maestro мають найпотужнішу пневматику у своєму класі машин. Як правило, у нас пневмосистема приводиться у дію безпосередньо від гідравліки трактора. Але як опцію ми також пропонуємо й автономну гідравліку із приводом від ВВП трактора. У будь-якому разі наші машини можуть без проблем агрегатуватися з усіма сучасними тракторами».

Високій робочій швидкості повинні відповідати й конструктивні елементи машини. «Погляньте, як солідно виконані паралелограми, тримальні рамні конструкції та самі висівні секції. Скрізь ми бачимо великий діаметр компонентів у вузлах обертання, потужні підшипники, масивні деталі для підйому та складання машини. За належного догляду та регулярного технічного обслуговування Maestro SV/SX віддячить вам своєю надійністю та високою продуктивністю. Але потрібно також розуміти: при збільшенні швидкості у 2 рази знос всіх елементів, що контактують із ґрунтом, зростає в 4 рази. Однак за великих посівних площ це не відлякує клієнтів, адже основним пріоритетом є швидкість виконання польових робіт, щоб ефективно використовувати оптимальні погодні умови та вкластися в агрономічні терміни», – аналізує фахівець HORSCH.

«Вже в перший рік, коли Maestro SX з'явилися на полях клієнтів, ми змогли отримати великий досвід експлуатації машин у різних умовах, – продовжує Томас Мурр.  – Ми провели багато тестів та демонстрацій машин. Однак були й клієнти, які вже апріорі були переконані в ефективності AirSpeed. Новизна системи їх не лякала. Більшість Maestro SX було продано у Східній Європі. Проте їхній ринковий потенціал набагато ширший. Ми виходимо з того, що Maestro SX будуть потрібні у всіх найважливіших аграрних регіонах світу. Цікаво спостерігати, що ми з нашою широкою пропозицією, очевидно, добре задовольняємо потреби різних ринків, що підтверджують дедалі більші цифри наших обсягів продажу».

Джерело: terra HORSCH 22 | 2021

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах:

Дата: 23.02.2022
Залишити заявку на демонстрацію