Моніторинг врожайності
Моніторинг врожайності в точному землеробстві допомагає фермерам отримувати адекватну інформацію для прийняття обґрунтованих рішень щодо своїх полів.
Системи картування врожайності – відносно недавня розробка, що дозволяє сільськогосподарському обладнанню, наприклад зернозбиральним комбайнам, збирати величезну кількість інформації, включаючи врожайність, рівень вологості, властивості ґрунту і багато іншого. Завдяки тому, що системи моніторингу врожайності надають фермерам такий широкий спектр корисної інформації, їм набагато легше оцінювати час збору врожаю, диференційоване підживлення і сівбу, вплив погоди і багато іншого. Системи моніторингу врожайності працюють в три етапи: зерно збирається і подається в елеватор, на шляху в накопичувальний резервуар датчики вимірюють вологість і об’єм зібраного зерна. Вся отримана інформація виводиться на дисплей польового комп'ютера, встановленого в кабіні комбайна. Інформація має географічну прив'язку, тому її можна порівняти, а також ретельно вивчити після завершення польових робіт.
Фермерам з багатьох причин вигідно використовувати технологію моніторингу врожайності; одна з основних її переваг в тому, що вона допомагає отримувати точні й геоприв'язаніх дані про поле. Детальніше вивчивши свої поля, аграрій може краще зрозуміти причини різної врожайності в різних частинах поля, запобігти потенційним загрозам або розширити можливості. Крім того, він отримує можливість контролювати процес збирання полів у режимі реального часу, передаючи інформацію на персональний комп'ютер або мобільний пристрій. Тепер інформація доступна в безлічі різних форматів, в тому числі на дисплеях обладнання, удома або в друкованому вигляді. Також можна використовувати спеціалізоване комп'ютерне програмне забезпечення для оцінювання і кращого розуміння зібраної інформації.
Фундаментальні складові системи моніторингу врожайності
Системи моніторингу врожайності відрізняються одна від одного, проте є ряд компонентів, обов'язково присутніх в процесі. Ці датчики – ключові складові моніторингу врожайності, які забезпечують отримання додаткових точних даних.
Датчик потоку зерна
Цей датчик передає на польовий комп'ютер інформацію про об’єм намолоченого зерна. Працює з використанням тензодатчика, прикріпленого до верхньої частини зернового елеватора. Коли зібране зерно подається через комбайн, воно в результаті потрапляє на тензодатчик, який передає електричний сигнал на польовий комп'ютер. Останній, своєю чергою, використовує цей показник, щоб визначити, скільки зерна забирається в комбайн в будь-який момент часу. Цей метод визначення дуже поширений, хоча використовуються й інші підходи та їх варіанти.
Датчик вологості
Інформація про вміст вологи в зібраному зерні надзвичайно цінна в контексті збирання, зберігання та сушіння сільськогосподарських культур. Знаючи показники вологості, фермери можуть точніше розрахувати ринкову вартість свого врожаю. Датчик вологості працює, коли зерно переміщується між двома провідними поверхнями, які вимірюють, скільки електричного заряду може накопичувати зерно (це називається ємністю). Вимірювання вологості – один з найважливіших етапів моніторингу врожайності.
GPS-приймач
GPS-приймач, або приймач глобальної системи позиціонування, – це віддалений датчик, який вимірює різні дані, в тому числі місце розташування обладнання, швидкість, висоту і багато іншого. GPS-приймач є основним компонентом географічної прив'язки, бо дає змогу записувати положення комбайна, потім відправляє ці дані на бортовий комп'ютер, а після того пов'язує їх з усією іншою інформацією. GPS-приймач допомагає перетворити дані, отримані з датчиків, у карти, які використовує фермер.
Дисплей
Іноді його називають також польовим комп'ютером або монітором. Цей компонент розташований в кабіні комбайна. Він слугує для різних цілей, хоча його основна функція – відображати інформацію, зібрану різними датчиками, повідомляти оператору в режимі реального часу дані про рівень вологості, врожайності, навігації по полю і багато іншого.
Також монітори здатні зберігати інформацію про виконані польові операції і передавати її на мобільний пристрій або персональний комп'ютер. Це робить аналіз даних набагато зручнішим, відкриває можливості для використання більшої кількості програмного забезпечення для інтерпретації і візуалізації інформації, зібраної системою моніторингу врожайності.
Чи варто інвестувати в моніторинг врожайності
Інвестуючи в систему моніторингу врожайності, необхідно враховувати низку факторів. Обладнання початкового рівня зазвичай коштує приблизно від 2000 доларів і вище (якщо використані більш передові технології). Однак отримувана цінна інформація того вартує. Системи моніторингу врожайності не тільки захищають від крадіжок врожаю в процесі збирання і транспортування до сховищ, а й слугують відмінним джерелом вихідних даних для агрохімічного обстеження полів.
Кондратьєв Євгеній,
керівник напрямку продажу
систем точного землеробства+38 (050) 450-47-82