Notice: Undefined index: intro in /home/astra/public_html/includes/services/news/class.News.php on line 295
Як вибрати бункер-перевантажувач? - Новини | Агробудівельний альянс “Астра”
×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

Як вибрати бункер-перевантажувач?

Для сільськогосподарських підприємств, діяльність яких безпосередньо пов’язана з вирощуванням та збиранням зернових і олійних культур, залишається актуальним питання забезпечення високої швидкості збирання врожаю та максимального зменшення часу простою комбайнів в очікуванні розвантаження. Перехід на екологічне збирання, технологію no till, а також кліматичні зміни обмежують заїзд зерновозів у поле, прямо до комбайна. У зв’язку з цим аграрії дедалі частіше замислюються про придбання бункера-накопичувача перевантажувача.

Сучасний ринок бункерів-перевантажувачів дуже великий. Модельний ряд дає можливість вибору, виходячи з таких основних характеристик:

Об’єм кузова 9–70 м3

Колісний або гусеничний хід

Шнеки різних діаметрів

Сумісність із тракторами різної потужності

Можливість встановлення додаткових опцій

У цій статті ми розповімо, як правильно вибрати бункер-перевантажувач для максимальної відповідності завданням вашого сільськогосподарського підприємства.

З огляду на різноманітність вибору і велику кількість моделей бункерів-перевантажувачів варто перш за все оцінити потужності комбайнового парку, який забезпечуватиме збирання врожаю. Розрахунок виконується на підставі параметрів об’єму внутрішнього бункера комбайна і швидкості його заповнення.

Важливо, щоб об’єм кузова бункера-перевантажувача був удвічі більший від сумарного об’єму внутрішніх бункерів комбайнів.

Наприклад, ви маєте три комбайни. У кожному з них є власний вбудований бункер об’ємом по 8 м³. Загальний сумарний об’єм усіх внутрішніх бункерів – 24 м³. Для того щоб забезпечити безперервну роботу кожного комбайна, вам знадобиться від трьох одиниць бункерів-накопичувачів перевантажувачів із мінімальним об’ємом кузова по 16 м³. Також із завданням впораються і два бункери-накопичувачі перевантажувачі з сумарним об’ємом понад 48 м³ або навіть один. При дотриманні таких умов швидкість збирання врожаю буде вища більш ніж на 25 %.

Дуже важливим показником розрахунків є характеристика потужності двигуна трактора і, власне, кількість тракторів у тракторному парку. Важливо враховувати, що чим більший об’єм кузова бункера-накопичувача перевантажувача, тим потужніший трактор необхідний для підтримки оптимальної роботи та швидкості пересування.

Так, для роботи з БНП-30 або БНП-40 потрібен трактор потужністю не менше ніж 280 к. с. А для роботи з БНП-16 або БНП-20 буде достатньо трактора з потужністю двигуна 180–220 к. с.

Наступним важливим аспектом підбору бункера-накопичувача перевантажувача є вибір шасі або ходової частини. Перш за все завдання цього показника – забезпечення стійкого постійного руху на нерівній місцевості з мінімальним тиском на ґрунт.

Наприклад, якщо поля знаходяться на схилах пагорбів, варто віддати перевагу більш маневреним одновісним бункерам типу БНП-20. Якщо ж поля розташовані на рівнинах, найкращим варіантом буде тандем або тридем.

При виборі шин також слід орієнтуватися на властивості і стан ґрунту. Якщо після мінімального дощу ґрунт перетворюється на непрохідну грязюку, зверніть увагу на шини розміром від 650/55 R26.5 для тандемів і тридемів. Якщо ж ґрунт дозволяє стабільніше пересування, можна зупинити вибір на шинах меншого розміру.

Також важливим показником є швидкість перевантаження і вивантаження. На нього одночасно впливає кілька чинників, а саме – потужність двигуна і кількість обертів ВВП трактора на хвилину, а також діаметр шнеків.

Найчастіше більшість покупців вважають, що чим більший діаметр шнека – тим більша швидкість перевантаження або вивантаження. Однак це міф. Чим більший діаметр шнека – тим більша маса шнека, тим більше зростає навантаження на вузли при роботі. Для забезпечення високої швидкості вивантаження в процесі виробництва бункерів-накопичувачів виконуються інженерно-конструкторські обчислення. Результатом усіх необхідних розрахунків є визначення оптимального діаметра шнека.

Вибираючи бункер-накопичувач, слід враховувати його обвіс або додаткові опції.

Тент оберігає ємність кузова від накопичення вологи при зберіганні бункера, а також при пересуванні бункера між полями. Він захищає ємність бункера від потрапляння сторонніх предметів: гілок, листя або іншого сміття.

Вагова система дозволяє безпосередньо контролювати вагу врожаю, одержувану при кожному вивантаженні комбайна, а також вагу, що перевантажується у зерновоз.

Завдяки системі освітлення бункер-накопичувач комфортно і безпечно експлуатувати в темний час доби.

Рукав для завантаження сівалок підвищує ефективність використання. За наявності цієї додаткової опції ви зможете використовувати бункер-накопичувач як у процесі збирання врожаю, так і на посівних роботах.

З усіх питань звертайтеся:

Денис Муштин

Тел.: (095) 274 94 92

Е-mail: d.mushtyn@astra-group.com.ua

Дата: 09.06.2020 Автор: Дмитро Сорочан, Egritech
Залишити заявку на демонстрацію