×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

З оцінкою «відмінно»

Нове покоління машин Maestro від HORSCH має у своєму розпорядженні дві різні системи дозування. У той час, як AirVac System вже отримала «хрещення боєм» у попередні роки для дозаторів AirSpeed ​​серійною прем'єрою став 2021 рік terraHORSCH аналізує підсумки першого сезону.

Висока продуктивність – одна з основних переваг новинки: залежно від особливостей культури та умов Maestro 16 SX сіяла в Україні із середньою швидкістю до 17 км/год.

Швидкість, точність, універсальність – так HORSCH наголошує на основних перевагах нового покоління машин Maestro, які оснащуються двома альтернативними системами дозаторів. Системи AirVac та AirSpeed ​​мають багато спільних конструктивних елементів та спільний принцип дозування.

Відмінності полягають у процесі відділення насіння: в AirVac використовується вакуум, коли насіння під впливом сили тяги щільно присмоктується до отвору дозувального диска, тоді як в AirSpeed ​​воно надійно притискається до нього під дією стисненого повітря. В AirVac насіння після відокремлення від дозувального диска потрапляє в трубку сошника, де під впливом тільки сили тяжіння м'яко падає в борозну під хід ролика-насіннєукладача.

В AirSpeed ​​насіння підхоплюється щільним потоком повітря, що нагнітається, і вистрілює в дно борозни. Ролик-насіннєукладач, на відміну від AirVac, де його можна демонтувати без істотної втрати якості сівби, в цьому випадку є невід'ємним конструктивним елементом.

Машини, оснащені системою AirVac, були успішно виведені на ринок ще торік. Перші серійні Maestros SX (з дозаторами AirSpeed) були поставлені клієнтам навесні цього року. Одну з Maestro 16 SX було доправлено до агропідприємства «Ічнянське» в Чернігівській області на північному сході України. Там на площі 12 500 га вирощується озима пшениця, ярий ячмінь, соняшник, кукурудза та соя. У сегменті самохідних машин використовують техніку John Deere та Claas. Є в господарстві та машини від HORSCH: два Tiger 4 MT із системою адресного внесення добрив, дві Maestro 24 SW та нова Maestro 16 SX. З інших причіпних машин слід згадати 16-рядну машину для прямої сівби, широкозахватну дискову борону та два плуги.

При виборі Maestro SX вирішальними аргументами виявилися висока продуктивність у поєднанні з надійним закладанням насіння.

Керівник агропідприємства Микола Копил наголошує на зручній і швидкій системі складання-розкладання машини, яка дозволила навіть не брати її до уваги під час розрахунку робочого часу агрегата. Він також задоволений і простотою керування машиною: «Сервісний інженер лише один раз при введенні машини в експлуатацію пояснив нам послідовність усіх налаштувань, потім ми все робили вже самі». У сошниковій трубці встановлено сенсор, який рахує падаючі зернівки та час між їхнім рухом, що дозволяє визначити відстань між місцями їх укладання в борозні. Цю інформацію, а також актуальну наявність пропусків та двійників оператор у режимі реального часу бачить перед собою на моніторі.

Керівник господарства Микола Копил дуже задоволений результатами роботи нової Maestro 16 SX. Особливо високо він оцінив простоту налаштувань та керування машиною, а також точність дозування та укладання насіння.

Електричні приводи дозаторів дозволяють індивідуальне управління висівом кожної секції, що є технічною основою таких електронних функцій, як посекційне відключення, SectionControl, VariableRate та управління технологічною колією.

Поряд здиференційованим висівом є також можливість, використовуючи електронні карти внесення, варіювати норму висіву кожної висівної секції. При роботі з технологічною колією густота стояння рослин у сусідніх рядках також може бути скоригована.

Микола Копил задоволений і керуванням «залізом»: «Регулювання глибини загортання насіння, щільності прикочування, борозноочисників гранично просте та швидке. Всі елементи для налаштування машини зручні для огляду і легко доступні».

«Заміна дозувальних дисків дуже зручна», – продовжує керівник господарства.  — У нас є з чим порівнювати, адже дві машини зі старою системою вже давно працюють у господарстві. Точністю дозування та укладання насіння ми дуже задоволені.

Наш досвідчений агроном навіть сказав, що це найкраще розміщення рослин у рядах, яке він бачив у своєму житті. Навіть якщо якість посівного матеріалу при цьому не найкраща. Для порівняння: дозатори Maestro SW мали проблеми з дрібним і плоским насінням соняшнику. Дозатор AirSpeed ​​без проблем упорався і з ними.

Система автоматичного тиску на сошники AutoForce, яку ми принципово використовуємо, є надійною допомогою агронома – точність глибини закладання на всіх наших полях завжди ідеальна».

Але є місце і для побажань: «Бункери для насіння, добрив та мікрогранул могли б бути й більшими, – вважає керівник господарства.  – Так, при сівбі кукурудзи однієї повної заправки насіння та добрив вистачало на 30 га, а мікроелементів лише на 20 га. За наших, звичайно, відносно високих доз внесення об’єми секцій хотілося б мати більші».

Однак найважливішим фактором оцінки роботи машини у великих господарствах є продуктивність. І вона справді вражає! В Україні багато прикладів, коли 16-рядна Maestro SX демонструвала практично таку саму продуктивність, що й Maestro 24 SW: 200–220 га на добу! Робоча швидкість становила в середньому 16–17 км/год (кукурудза) та 14–15 км/год (соняшник).

В агропідприємствах холдингу «Кернел» Maestro 24 SX працювали зі швидкістю 17–18 км/год, що дозволяло за добову зміну засівати 400–450 га!

Ці цифри дуже тішать Томаса Мурра, відповідального за цю групу продуктів (Planting) у структурі HORSCH Sales Support: «Вони абсолютно відповідають тим цифрам, які ми декларуємо. Офіційно ми обмежуємо максимальну робочу швидкість 15 км/год, проте знаємо з практики, що 18 км/год – не рідкість. Але треба розуміти: чим вища швидкість руху, тим більший вплив релевантних факторів на якість сівби. 15 км/год – це швидше не максимальна, а оптимальна межа». Особливо це стосується посівного ложа. Воно має бути вирівняним, рівномірно ущільненим і мати дрібногрудкувату структуру ґрунту. Це дозволить менше порушувати стрункість рядків. Машина повинна мати рівний хід, щоб якість дозування та загортання насіння і за такої високої швидкості залишалися оптимальними. У підрозділах агрохолдингу «Кернел» на чорноземних ґрунтах у різних регіонах України робоча швидкість машин Maestro 24 SX становила в середньому 17-18 км/год, а добова продуктивність 400-450 га! Для нас самих це здається фантастикою!

Проте для такої «швидкої їзди» потрібні й відповідні «коні». «400 к. с. для 24-рядної Maestro – це те, що потрібно, – аналізує Томас Мурр.  – У певних умовах і 500 к. с. із потужною гідравлікою будуть не зайвими. До того ж такі трактори зазвичай у великих агропідприємствах є, а навесні вони мало залучені, оскільки їхня основна сфера застосування – ґрунтообробіток після збирання врожаю. Нам потрібен потужний потік оливи для нашої продуктивної пневматики, тому що при високій робочій швидкості AirSpeed ​​потрібно набагато більше повітря, ніж класичним вакуумним системам. До того ж всі наші машини вносять припосівне добриво – а це, по суті, подвійне навантаження на гідравліку трактора. Maestro мають найпотужнішу пневматику у своєму класі машин. Як правило, у нас пневмосистема приводиться у дію безпосередньо від гідравліки трактора. Але як опцію ми також пропонуємо й автономну гідравліку із приводом від ВВП трактора. У будь-якому разі наші машини можуть без проблем агрегатуватися з усіма сучасними тракторами».

Високій робочій швидкості повинні відповідати й конструктивні елементи машини. «Погляньте, як солідно виконані паралелограми, тримальні рамні конструкції та самі висівні секції. Скрізь ми бачимо великий діаметр компонентів у вузлах обертання, потужні підшипники, масивні деталі для підйому та складання машини. За належного догляду та регулярного технічного обслуговування Maestro SV/SX віддячить вам своєю надійністю та високою продуктивністю. Але потрібно також розуміти: при збільшенні швидкості у 2 рази знос всіх елементів, що контактують із ґрунтом, зростає в 4 рази. Однак за великих посівних площ це не відлякує клієнтів, адже основним пріоритетом є швидкість виконання польових робіт, щоб ефективно використовувати оптимальні погодні умови та вкластися в агрономічні терміни», – аналізує фахівець HORSCH.

«Вже в перший рік, коли Maestro SX з'явилися на полях клієнтів, ми змогли отримати великий досвід експлуатації машин у різних умовах, – продовжує Томас Мурр.  – Ми провели багато тестів та демонстрацій машин. Однак були й клієнти, які вже апріорі були переконані в ефективності AirSpeed. Новизна системи їх не лякала. Більшість Maestro SX було продано у Східній Європі. Проте їхній ринковий потенціал набагато ширший. Ми виходимо з того, що Maestro SX будуть потрібні у всіх найважливіших аграрних регіонах світу. Цікаво спостерігати, що ми з нашою широкою пропозицією, очевидно, добре задовольняємо потреби різних ринків, що підтверджують дедалі більші цифри наших обсягів продажу».

Джерело: terra HORSCH 22 | 2021

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах:

Дата: 23.02.2022
Залишити заявку на демонстрацію