Notice: Undefined index: intro in /home/astra/public_html/includes/services/news/class.News.php on line 295
Висівні роботи останнього покоління: Fendt Xaver дорослішає - Новини | Агробудівельний альянс “Астра”
×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

Висівні роботи останнього покоління: Fendt Xaver дорослішає

AGCO/Fendt розробляє наступне покоління польових роботів у рамках проекту стратегічних досліджень. Нова серія робота-сівалки Xaver відрізняється від двох попередніх не тільки зовнішнім виглядом. Висівний апарат теж абсолютно новий.

Якщо вас цікавлять перспективні і стійкі сільськогосподарські технології, ви не можете ігнорувати такі теми, як автоматизація і автономність. Відповідно, відділ досліджень і перспективних розробок (попередня розробка) виробника сільськогосподарської техніки AGCO/Fendt з 2017 року займається стратегічно орієнтованими темами майбутнього, такими як ройові технології і робототехніка. Крім того, екологічні переваги, такі як низький тиск на ґрунт і споживання енергії, відсутність шуму, витікань або викидів, відіграють дедалі важливішу роль у сучасній сільськогосподарській економіці. Копіткі ручні роботи, які до сьогодні все ще мають виконуватися багатьма робітниками в полі, у майбутньому можуть бути автоматизовані. Це звільняє від монотонної роботи і прокладає соціально виправданий шлях до більш екологічно безпечного виробництва продуктів харчування.

У рамках стратегічного дослідницького проекту Fendt Xaver вся роботизована система отримала подальший. Після ретельних польових випробувань вся система була переглянута і перероблена, зокрема у сфері «розумного землеробства».

Агрономія у дрібницях

У нове покоління роботів Fendt Xaver була інтегрована технологія, розроблена в концерні AGCO: висівний апарат від Precision Planting. «Завдяки Precision Planting ми змогли використовувати агрономічні ноу-хау і перевірені технології нашого концерну AGCO для наших роботів-сівалок», – говорить д-р. Бенно Пільмеєр, директор із глобальних технологій та інновацій. «Ми змогли адаптувати модулі перших поколінь Xaver і об'єднати їх з новим висівних апаратом. Перевірені технології були об'єднані з інноваційною концепцією робототехніки, що привело до створення нової інтегрованої системи».

Технологія vSet ® розділяє насіння швидко і з високою точністю за допомогою від’ємного тиску повітря (тиск, який нижчий від атмосферного). За допомогою системи управління з електроприводом окремі насінини розміщуються в ряду з точністю до сантиметра на заздалегідь визначеній відстані. Насіння викладається в борозну за допомогою еластичного ущільнювача. У майбутньому також може бути встановлений новий Smart Firmer ® з датчиками від Precision Planting для визначення вологості ґрунту, температури, вмісту гумусу і рослинних решток. Таким чином досягається адаптована до умов ґрунту сівба зі змінюваною глибиною і частотою висіву.

Завдяки триколісній концепції останнє колесо не тільки приводить у рух робота, а й функціонує як прикочувальне колесо: рухаючись між борознами, воно м'яко прикочує ґрунт над насінням, покращуючи контакт насіння з ґрунтом і, таким чином, забезпечуючи приплив вологи для проростання.

Інтеграція розумних технологій

Останнє покоління польового робота також оснащене системою ведення в колії VarioGuide, яка керує роботом з точністю до сантиметра. Крім того, Fendt Xaver інтегрований в платформу FendtONE, тож може керуватися разом з іншим парком машин.

Це забезпечує безперешкодний обмін польовими даними, включно з коліями, як між трактором і роботом, так і між роботом і базою карт полів, дозволяючи зручно створювати завдання.

«Наріжними каменями нашої ройової системи є масштабованість з погляду інвестиційних витрат і ефективності, мінімізація ризиків простою за рахунок дублювання роботів та інтеграції автономії і точного землеробства. Після сівби роботом Xaver ми маємо карту всіх культур на поля, яка становить основу для всіх наступних робіт, таких як хімічна обробка рослин, механічна боротьба з бур'янами та внесення добрив. Незалежно від того, роботами чи тракторами вони виконуються», – говорить д-р. Бенно Пільмеєр. «Необхідною умовою для ройової технології є надійне покриття комунікаційної мережі. У перспективі ми спираємося на послідовну реалізацію цифрової стратегії з розширенням мережі 5G в Німеччині і у всьому світі. Це означає, що роботи можуть також представляти майбутні функції Farming 4.0 з великими і більш динамічними обсягами даних».

Роботи-сівалки отримують команди через Fendt Xaver Cloud і відправляють назад свої звіти про стан. Система є веб-інтерфейсом і керується незалежно від пристрою через додаток Xaver. Таким чином, фермер або підрядник може вибирати, хоче чи він отримати доступ до усього парку чи окремих роботів у полі з планшета або з офісу через комп'ютер. Сам додаток, своєю чергою, можна відкрити з порталу FendtONE. Додаткового введення даних для входу в систему користувачеві не потрібно. Дизайн та інтерфейс користувача програми Xaver відповідають стандартам FendtONE і є інтуїтивно зрозумілими.

Більш потужний і при цьому компактний

Перше, що впадає у вічі в новому поколінні Fendt Xaver, – це зміна концепції з чотириколісного на триколісний.

Колеса більшого розміру забезпечують ширшу площу контакту, більший дорожній просвіт і точніше ведення по глибині. Сила нового покоління особливо очевидна на розворотній смузі: новий Fendt Xaver, завширшки лише два метри, практично не потребує площі при розвороті і завдяки рульовому керуванню заднім колесом і повному приводу виконує цей процес щадним для ґрунту чином, причому навіть на м'якому ґрунті.

Додаткові вантажі на передніх колесах забезпечують не тільки більш плавний хід, а й високий тиск сошників при сівбі на суглинкових ґрунтах. У повністю баластованому стані максимальна загальна маса робота становить 250 кг, а власна маса робота – менш ніж 150 кг.

Насіннєвий бункер збільшений до 20 літрів, чого вистачає приблизно на 0,5 га при нормі висіву 90 000 насінин/га.

Ємність літій-іонного акумулятора збільшена до 2,6 кВтгод. Fendt Xaver може пропрацювати близько півтори години, перш ніж йому потрібно буде підійти до базової станції для зарядки.

Рій із шести роботів досягає продуктивності близько 3 га/год, включаючи час завантаження близько 2 га/год. Система забезпечує цілодобове автономне використання .

Мета робототехнічного підходу – запропонувати інтелектуальну, ресурсоощадну і високопродуктивну альтернативу постійній тенденції до збільшення ваги окремих великих машин. Важкі машини схильні до пошкоджень, особливо на м'яких або вологих ґрунтах, що призводить до втрати врожаю і скорочення кількості днів у полі.

Суспільство очікує стійких , екологічно чистих продуктів харчування з мінімальним використанням пестицидів або без них. Сьогодні це можливо тільки із залученням великої кількості ручної праці. Роботи можуть полегшити цю монотонну, фізично важку роботу. Основою для цього, незалежно від конкретної культури, є точний висів. Наступні роботи, такі , як-от культивація, значно спрощуються, і з'являється можливість моніторингу і підтримки якості.

Стійкість довкілля завдяки інтелектуальним рішенням

«Енергоспоживання і, отже, викид CO2 при експлуатації Xaver порівняно з традиційною технологією значно нижчий. Причинами цього є, з одного боку, незначний опір коченню в полі через невелику вагу, а з іншого –, можлива відмова таких споживачів енергії, як кондиціонер або допомога в рульовому керуванні, оскільки в машині немає водія. Не в останню чергу цьому сприяє ефективний і простий електричний прямий привід», - пояснює д-р Бенно Пільмеєр .

Крім енергетичних, велику роль відіграють екологічні аспекти. Роботи-сівалки не викидають шкідливих речовин в повітря, чи не шумлять і не мають потенційних втрат оливи. Тиск на ґрунт до 80 відсотків нижчий, ніж у поширених сьогодні машин.

Значно нижчі витрати на заробітну плату і електроенергію підтримують економічну стійкість ройової системи Xaver .

Висновки

Нове покоління Fendt Xaver поєднує в собі переваги невеликих ройових роботів із продуктивним висівним апаратом від Precision Planting та інтегрованою цифровою платформою FendtONE.

Дата: 19.01.2021 Джерело: fendt.com
Залишити заявку на демонстрацію