×

Пошук по каталогу

UA RU
(044) 332-56-00
Розгорнути категорії і фільтри

Універсальність машин для пунктирної сівби Horsch Maestro

Універсальність машин для пунктирної сівби Horsch Maestro

У сегменті машин для пунктирної сівби Maestro є багато нового. Міхаель Браун і Томас Мурр з відділу продукт-маркетингу HORSCH зробили для нас короткий огляд нових продуктів.


Міхаель Браун (праворуч), керівник відділу продукт-маркетингу HORSCH, і Томас Мурр (ліворуч), відповідальний за сегмент машин для пунктирної сівби

Машини для пунктирної сівби перш за все повинні бути універсальними. І не тільки тому, що їм доводиться працювати з різними видами насіннєвого матеріалу – залежно від культури і регіону варіює і ширина міжрядь. Щоб відповідати всім цим критеріям, HORSCH значно розширив модельний ряд Maestro, доповнивши його моделями CV і RV, а також CX і RX.

terraHORSCH: Пане Браун, що позначають букви V або X в нових моделях Maestro?

Міхаель Браун: Із цього року ми використовуємо два різних типи дозаторів. Моделі CV і RV, як і раніше, оснащуються вакуумними дозаторами AirVac. Моделі CX і RX будуть, навпаки, оснащуватися новими дозаторами з надлишковим тиском AirSpeed.


У Maestro RV звичні ящики для насіння – на кожному посівному модулі

Що дасть клієнтам така паралельна пропозиція двох різних систем?

Томас Мурр: наші машини працюють у багатьох країнах і в різних умовах. Ми стикаємося не тільки з різними ґрунтово-кліматичними особливостями, а й з різними типами насіннєвого матеріалу, різним калібром насіння. Кожна з систем має свої переваги і межі застосування. Вакуумні дозатори однаково добре справляються з дрібнонасінними і бобовими культурами, їх навіть застосовують для сівби таких екзотичних культур, як, наприклад, коноплі. Дозатори надлишкового тиску повною мірою розкривають свої переваги там, де затребувана продуктивність – а це неминуче пов'язано з високою робочою швидкістю машини. Тут є свої обмежувальні фактори, наприклад, точність ведення насіннєукладачів у вологих умовах. Але, зрештою, клієнтам важливо отримати кваліфіковане передпродажне консультування, а можливі ризики вони вже зважать самі.

Чи можна стверджувати, що в тих чи тих регіонах краще використовувати одну або іншу систему?

Міхаель Браун: тут немає однозначної відповіді. Я думаю, що практично на всіх ринках обидві системи будуть пропонуватися, скоріше, як рівнозначні альтернативи. Наше завдання –компетентно пояснити переваги і межі застосування обох систем. Потім, з урахуванням потреб і побажань клієнта, вже разом вибрати відповідне рішення. У кожному разі це буде робитися індивідуально. Але я вже сьогодні можу сказати абсолютно точно, що обидві системи вже цілком готові для експортних ринків.

Які робочі швидкості можливі сьогодні під час пунктирної сівби?

Міхаель Браун: Дозатори AirSpeed можуть якісно працювати зі швидкістю в межах 15 км/год, дозатори AirVac – до 10 км/год. Тут я хотів би особливо підкреслити, що ми говоримо про якісну сівбу на цій швидкості. Якість  це не тільки правильне розташування рослин в ряду, а й якість закладення насіння і закриття борозни посіву. Багато в чому це визначається акуратністю проведення передпосівного обробітку ґрунту. Вологість ґрунту – інший релевантний фактор для якості сівби.

Універсальний дозатор AirVac застосовують для сівби різних культур

А що спільного в обох системах?

Томас Мурр: Обидва дозатори мають схожу конструкцію. Зовні їх можна відрізнити тільки за виглядом підвідної пневматики. Внутрішня будова ідентична. Зернівка або сім'янка силою тяги повітря присмоктується до отвору дозувального диска або, навпаки, притискається під впливом напору стисненого повітря. Знімач двійників має просту механіку і не вимагає індивідуального налаштування. Після відділення зернівка скеровується в трубку сошника. У цій фазі її руху важливим є правильний пневматичний супровід, будь це сила тяги або тиск повітря. Звичайно, значення має і правильний вибір дозувального диска. Ролик-виштовхувач слугує для очищення отворів дозувального диска внаслідок накопичення пилу або пошкодження насіння. Нові дозувальні диски виготовлені з полімеру. Їх основні переваги – різноманітність форм, мала вага і доступна ціна, що дозволяє клієнту вибрати широкий асортимент потрібного обладнання для роботи з різними культурами.

Міхаель Браун: Корпуси дозаторів практично не зношуються, там мінімум рухомих деталей і не виникає інерційних сил. У машинах з 8 посівними модулями нам навіть не потрібен додатковий електричний кабель. Електроніка дозволяє індивідуально керувати роботою кожного посівного модуля, застосовувати такі системи, як Section Control, Variable Rate, або керування технологічною колією. Всі ці можливості вже успішно реалізовані в багатьох машинах HORSCH.

Що відрізняє нові машини від їхніх попередників? Які моделі з'являться незабаром на ринку? І головне коли?

Міхаель Браун: В актуальному прайс-листі, який оновлюється 1 жовтня, вже запропоновані навісна Maestro RV і причіпна CV як наступники успішних CC і RC. Продаж CV і RV вже йде повним ходом. Машини з новим типом дозатора поки що пропонуються в обмежених кількостях. Як правило, при замовленні перевага віддається демонстраційним або тестовим машинам.

Томас Мурр: Ми пропонуємо різні типи оснащень, частина з них була змінена в деталях. Тут, по-перше, я б хотів назвати можливість переміщення посівних модулів по рамі сівалки, що дозволяє легко і зручно варіювати кількість рядів з 8 до 12 або навпаки. Maestro RV і RX мають класичні ящики для насіння на кожному посівному модулі. Добриво депонується в передньому навісному бункері, наприклад HORSCH Partner 2000 FT. У цьому полягає їхня головна відмінність від Maestro CV і CX. Вони також можуть бути як з насіннєвими ящиками на кожному модулі, так і – і це новинка – з центральними бункерами для насіння і добрив об’ємом 3 000 л і 800 л відповідно. За аналогією з Maestro SW ця система має англійську абревіатуру MTS – Main Tank Supply. Можна і комбінувати: наприклад, використовувати тільки центральний бункер для добрив об'ємом 3 000 л і індивідуальні ящики для насіння по 70 л на кожному модулі. Maestro CV крім 8- і 12-рядної може бути і в 9-рядній версії, де модулі будуть розташовані асиметрично по відношенню до центра машини. Це дозволить при ширині колії 2,10 або 2,25 м не ущільнювати смуги рядків посівів.

Я думаю, що ця машина буде затребуваною на ринках, де превалює ширина міжрядь 70/75 см. Обмежувальним чинником у цьому разі може стати наявність 9-рядних жаток для збирання. Однак кількість запитів з Франції та багатьох регіонів Німеччини свідчить, скоріше, про протилежне. Новим для Maestro CV є те, що сівалка складається зараз крилами вперед, уздовж бункера. Це надає машині додаткової стійкості навіть при порожньому бункері. Для країн за межами ЄС з 2020 року буде пропонуватися також ще одна нова модель – Maestro DV.

Ця машина має малий тяговий опір, що робить її бажаною для багатьох клієнтів, наприклад в Росії або Україні. Вона буде спочатку в 8-рядному варіанті з шириною міжрядь 70/75 см, або 30 дюймів. У базовій версії Maestro DV має механічне регулювання тиску на сошники й індивідуальні ящики для добрив. Такі системи, як AutoForce, подвійний бункер, завантажувальний шнек та ін. будуть пропонуватися вже опціонально. Всі моделі матимуть одну спільну систему внесення добрив: туковий сошник в однодисковому обрамленні буде адресно закладати добриво вбік від рядка на різну глибину. Цей варіант показав себе як найбільш вдалий, зокрема й на важких і схильних до налипання ґрунтах, де раніше були проблеми. Однодискові тукові сошники будуть доступні з сезону 2020/2021.

Дата: 17.11.2020 Джерело: terraHORSCH журнал 19 | 2019
Залишити заявку на демонстрацію