×

Пошук по каталогу

UA RU
Розгорнути категорії і фільтри

FENDT ТА VALTRA: АКЦЕНТ НА ПОТУЖНІСТЬ

Стенд корпорації AGCO на виставці Agritechnica завжди переповнений відвідувачами. Тут кожен знайде свій куточок – від фанів ретротракторів до поціновувачів сучасних потужних 600-сильних конячок.

 

ПОТУЖНІ І КОМФОРТНІ ТРАКТОРИ

Олексій Копилов, керівник відділу продажів Fendt і VALTRA в Східній Європі корпорації AGCO, розповів про основні новинки, актуальні для українських аграріїв. Розпочали огляд з потужного Fendt 600 Vario, який отримав нагороду Farm Machine 2024 у категорії «Трактори середнього класу», а за результатами онлайн-голосування ще й «Приз глядацьких симпатій».

Новий модельний ряд тракторів Fendt 600 складається з чотирьох моделей, оснащених новим п'яти-літровим 4-циліндровим двигуном AGCO Power AP75 потужністю від 149 до 209 к.с. (164 – 224 к.с. з системою турбонагнітання). Трактори отримали й нову трансмісію TA150, що має в складі два гідромотори, один із яких для передньої осі, другий – для задньої. Гідравлічна система Fendt 600 Vario забезпечує хорошу швидкість подавання оливи з можливістю вибору насосів продуктивністю 152 л/хв або 205 л/хв.

Кабіна VisioPlus спеціально розроблена для тривалих робочих днів, обладнана новим сидінням Isringhausen із функцією масажу, вентиляцією та обігрівом, з функцією пам’яті й електричним регулюванням. Трактор також отримав систему керування FendtONE із трьома дисплеями.

Наступним трактором, який зібрав натовп відвідувачів, став повністю електричний трактор Fendt e 107 V Vario. Саме він переміг у номінації «Найстійкіший трактор» (Sustainable TOTY). Fendt e107 V Vario – перший на ринку повністю електричний спеціалізований трактор із потужністю понад 60 к.с. Серійне виробництво тракторів e107 V Vario заплановане на 2025 рік.

Концептуально трактор аналогічний до свого прототипу. Це означає, що під капотом розміщені акумулятор і один електромотор, що замінив дизельний двигун. Це також означає, що трактори мають стандартну трансмісію Vario. Загалом, один електродвигун, крім приводу, приводить у дію ще й карданні вали й гідравліку.

Модель e107 V Vario була перетворена на версію з вузькою колією, і тепер став доступний передній вал відбору потужності, чого ще не було в прототипі. За допомогою терміналу можна самостійно встановити потужність двигуна: 50 кВт, 55 кВт або короткочасно 66 кВт. Природно, потужність, що подається, впливає на час роботи від акумулятора. З трактором можна працювати від 4 до 5 годин. Зарядити трактор від 20 до 80% можна за 40 хвилин за допомогою швидкого зарядного пристрою.

Неможливо було оминути й експозицію тракторів VALTRA. Найпотужнішими і найцікавішими для ринку України Олексій Копилов назвав покоління флагманської лінійки – Valtra серії S6. Універсальний трактор, із персональним дизайном і комплектацією, обладнаний під точне землеробство та може працювати з потужним обладнанням.

З двигунами потужністю від 280 до 420 к.с. серія S є найбільшими і найпотужнішими тракторами Valtra. Оновлений двигун AGCO Power об’ємом 8,4 л відповідає вимогам Tier 3. Двигун має одну збільшену турбіну з перепускним клапаном. Він досягає своєї максимальної потужності за 1850 об./хв, і має максимальний крутний момент 1750 Нм за 1500 об./хв.

Трансмісія CVT ML260 від AGCO, яка відома за серією тракторів Valtra Q, а також моделями Fendt 900 і Massey Ferguson 8S, забезпечує зниження обертів на 5% та зменшення споживання палива до 10% порівняно з попередником S-серії. Але заради досягнення більшої потужності й продуктивності цю трансмісію доопрацювали. Наразі вона дає змогу тракторам Valtra S6 досягати максимальної швидкості (53 км/год) всього за 1650 об./хв двигуна.

Ігор Губарєв, генеральний директор, АБА «АСТРА»

– Наша компанія є офіційним дистриб’ютором AGCO з брендів Fendt і VАLTRA у Вінницькій, Черкаській, Київській та Чернігівській областях. Можна сказати, що сезон відпрацювали непогано, і на наступний рік вже законтрактували близько 70 тракторів. Серед наших клієнтів є як великі агрохолдинги, так і середні агровиробники. Плануємо активно просувати комбайн Fendt Ideal. Цього року вдалося показати його у роботі на збиранні кукурудзи.

Наразі популяція гусеничних тракторів на вітчизняному ринку ще не дуже велика, AGCO ж пропонує чудові моделі – ефективні й привабливі за ціною – тож плануємо додати їх до продуктового портфоліо. Будемо також проводити навесні демопокази сівалки Momentum. Тобто, хочу наголосити, що майже всі топові позиції, які були представлені на виставці Agritechnica, доступні українському товаровиробнику.

Що до сервісу, то ми, як і решта дистриб’юторів, відчуваємо брак кадрів, наші інженери, які не служать у ЗСУ, мають сьогодні подвійне навантаження. Тому намагаємося працювати на випередження – проводити дефектування у міжсезоння, щоб був запас часу на замовлення запчастин та ремонт. Уже не перший рік пропонуємо клієнтам безкоштовну діагностику тракторів за програмою Smart Check. Наростили власний склад запчастин, тож готові вчасно й якісно надавати сервіс.

 

ІДЕАЛЬНИЙ КОМБАЙН

Відвідувачі стенду AGCO були вражені новим роторним зернозбиральним комбайном Fendt IDEAL 10 із максимальною потужністю 790 к.с., який завдяки безкомпромісній якості та безумовній надійності оптимально придатний для збирання врожаю в найкоротші терміни. Комбайн демонстрували з жаткою Power Flow шириною захвату 12,4 м. Fendt IDEAL 10 оснащений новим двигуном MAN 16,2 L, що відповідає європейським стандартам Stage 5.

Fendt IDEAL 10 має нову систему очищення та, відому за комбайнами Fendt IDEAL 8 і Fendt IDEAL 9, систему сепарації Dual Helix. Кожен із двох роторів комбайна IDEAL 10 мають довжину 4,8 м – найбільшу серед аналогів. Це дає змогу збільшити пропускну здатність за високої якості зерна та низьких втратах. Бункер комбайна має об'єм 17 500 л, а швидкість вивантаження зерна становить 210 л/с.

Комбайни IDEAL 10 оснащені двоспіральним блоком обробки рослинної маси. З двома роторами площа підбарабання цих машин становить 1,66 м2. З площею сепарації до 2,88 м2 двоспіральні моделі забезпечують оптимальну продуктивність сепарації і, отже, найвищу пропускну здатність.

З комбайном IDEAL 10 фірма Fendt виводить на ринок перший стандартний комбайн у Європі, управління яким повністю здійснюється без кермового колеса. Завдяки системі IDEAL Drive, однієї з останніх розробок бренду, комбайн Fendt є першою самохідною сільськогосподарською машиною, яка повністю управляється джойстиком.

СІВАЛКА FENDT MOMENTUM

Сівалка точного висіву Fendt Momentum 16, головне призначення якої – сівба насіння кукурудзи, соняшнику та сої, теж дуже актуальна для українського ринку. У Fendt Momentum є безліч функцій, які роблять цю сівалку унікальною і високоточною.

Сівалка має 16 рядів та раму завширшки 12 м. Сівба відбувається з шириною міжрядь 70 см, об’єм зернових баків становить 4500 л, а об’єм опційного бака для рідких мінеральних добрив – 3785 л. Для агрегатування сівалки Fendt Momentum 16 потрібна мінімальна потужність трактора 300 к.с.

У сівалки є безліч функцій, що роблять її унікальною та високоточною. Насіння дозує вакуумний дозатор vSet із точністю до 99,5%, що зменшує ризик виникнення пропусків або двійників. Завдяки висівній трубці SpeedTube від Precision Planting сівалка може виконувати сівбу на швидкості до 16 км/год. Електродвигун дозатора – vDrive – забезпечує оптимальні сівбу і відстань між насінням навіть на поворотах.

Автоматична система притискного зусилля DeltaForce регулює тиск на висівну секцію залежно від умов ґрунту і швидкості руху. Відтак насіння розміщується на ідеальній глибині. Модулі vApply із електричним керуванням встановлені на кожній секції та регулюють потік і норму внесення рідкого добрива.

Також особливістю Fendt Momentum є те, що це перша американська сівалка, яка завдяки особливій конструкції рами входить до транспортної ширини 3,5 м, що дуже важливо для України.

 

ОБПРИСКУВАЧ FENDT ROGATOR 937

Новий самохідний штанговий обприскувач Fendt Rogator 937 – повністю змінена самохідна машина для хімічного догляду за посівами сільськогосподарських культур. Кліренс моделі було збільшено до 1,93 м, а її конструкція передбачає швидку адаптацію для внесення конкретного виду пестицидів.

Взагалі самохідні обприскувачі Fendt Rogator 900 включають п’ять модифікацій, оснащені 6-циліндровими двигунами AGCO Power робочим об'ємом 8,4 л, що розвивають потужність від 290 до 369 к.с. Двигуни відповідають нормам викидів відпрацьованих газів Tier 4 Final, оснащені сажовими фільтрами та технологією селективного каталітичного відновлення азоту. Для Південної Америки, Східної Європи й Австралії виготовляють обприскувачі Rogator 900 зі стандартом викидів Tier 3.

Ширина захвату штанг обприскувачів може бути від 27 до 42 м, тобто найкраще вони придатні для роботи на широких полях, а розмір бака для робочого розчину пестицидів становить від 3500 до 5000 л.

Fendt Rogator 900 оснащений незалежною пневмопідвіскою, за яку відповідають 4 пневматичні балони, які амортизують машину таким чином, що вона незалежно від рельєфу має чудові керованість та стійкість руху. Гнучка рама обприскувача забезпечує стабільний контакт коліс із ґрунтом, створюючи якісне зчеплення.

Атон Костирко, керівник департаменту маркетингу ТОВ «АГКО Україна»:

– Дуже приємно, що серед відвідувачів виставки ми бачимо багато співвітчизників. Навіть у цей надважкий для країни час наші аграрії думають, яким чином удосконалювати технології. Цьому є ціла низка причин, пов’язаних зі зміною не на краще закупівельних цін на агропродукцію. Власне, це стосується всього світу. Але наші фермери, крім замінованих полів, мають ще проблему з логістикою, а саме можливістю вивезти та реалізувати вирощену продукцію. Що кожен окремий може зробити в такій ситуації? Тільки вдосконалювати технології в господарстві, щоб максимально ефективно використовувати свою землю й отримувати найкращий результат із кожного гектара.

Тому вони йдуть сюди, спілкуються з тим, хто представляє ці технології. І я надзвичайно радий, що на стенді корпорації AGCO ми приймаємо щодня цілі групи гостей, аби поділитися з ними інформацією про нові технічні рішення, які можуть бути корисними на полях України.

Маємо декілька світових прем’єр під час виставки, мої колеги про це розкажуть окремо.

Але хочу звернути увагу на частину стенду бренду Fendt, яка вирізняється великою потужністю й орієнтована на ринки Східної Європи – це і самохідні обприскувачі, і посівні комплекси MOMENTUM, які добре відомі в Україні, і, звичайно, велика зернозбиральна техніка.

Це є свідченням того, що керівництво корпорації бачить велику перспективу роботи на східноєвропейських ринках, і ми – ТОВ «АГКО Україна» – робитимемо все, щоб цей вектор не змінювався впродовж багатьох років.

 


Компанія «Агробудівельний альянс «Астра» є одним з найбільших постачальників і сервісних операторів сільськогосподарської техніки в Україні. Основні напрямки діяльності компанії — це продаж нової та вживаної сільгосптехніки техніки; гарантійний сервіс та продаж запасних частин.

«Астра» пропонує своїм клієнтам широкий асортимент техніки для виконання практично всіх видів сільськогосподарських робіт: Fendt, Valtra, Manitou, Berthoud і Horsch, Framest, Bogballe, Valley, Trimble, Oros. Компанія постачає замовникам найширший спектр оригінальних запасних частин для підтримки всіх моделей сільськогосподарської техніки всесвітньо відомих виробників. Ключову позицію в діяльності компанії посідає сервісне обслуговування сільгосптехніки, що розповсюджується на майже всю територію України і забезпечує швидке реагування на запити від аграріїв.

Компанія «Астра» вже 25 років працює на аграрному ринку України та забезпечує сільгоспвиробників якісною сільгосптехнікою, інноваційними агротехнологіями та незмінно високим рівнем сервісу

Дата: 09.01.2024 Джерело: журнал АгроЕксперт 12 (185) / 2023
Залишити заявку на демонстрацію