×

Пошук по каталогу

UA RU
(044) 332-56-00
Розгорнути категорії і фільтри

Fendt IDEAL 9T вразив своєю продуктивністю і якістю врожаю

DLG спостерігає за тестом і підтверджує його результати

На початку серпня 2020 року компанія Fendt провела випробування продуктивності великогабаритного зернозбирального комбайна Fendt IDEAL 9T. Як незалежні спостерігачі випробування супроводжували експерти DLG TestService GmbH. Під час випробувань Fendt IDEAL 9T порівнювався з іншим комбайном такого самого класу потужності і при цьому відзначився хорошими результатами щодо продуктивності і втрат зерна, а також якості зерна та довжини соломи.

Випробування супроводжувалося і документувалося випробувальним сервісним центром німецького сільськогосподарського товариства (DLG TestService) як незалежною установою. Інженери випробувального сервісного центру DLG TestService в місті Грос-Умштадті проводять випробування зернозбиральних комбайнів вже протягом багатьох десятиліть. Свою підтримку як зовнішній експерт надав Томас Радемахер, професор кафедри сільськогосподарської техніки Технічного університету міста Бінген.

«Метою серії випробувань є створення так званої кривої характеристики втрат продуктивності для різних зернозбиральних комбайнів, – каже проф. Томас Радемахер. – Для цього машини збирають урожай в полі з різною продуктивністю і швидкістю руху. Водночас вимірюються втрати зерна і визначається його якість».

На графіках представлена крива тенденції, математично розрахована на підставі виміряних показників. Частка битого зерна 0,8 % є усередненою величиною всіх виміряних показників.

Висока продуктивність при низьких втратах

Серія випробувань проводилася на початку серпня під час збирання пшениці на швидкості від 4 до 8 км/год. Fendt IDEAL 9T працював на максимальній швидкості 8 км/год і досяг загальної продуктивності майже 150 тонн і продуктивності по зерну майже 89 тонн на годину. У серії випробувань порівняльна машина показала меншу максимальну продуктивність і значно вищий рівень втрат. При втратах зерна 1 % загальна продуктивність Fendt IDEAL 9T була на 21,5 % вищою.

На графіках представлена крива тенденції, математично розрахована на підставі виміряних показників. Частка битого зерна 0,8% є усередненою величиною всіх виміряних показників.

Fendt IDEAL майже без битого зерна

Сторонні домішки і частка битого зерна відіграють вирішальну роль у визначенні якості врожаю. Зокрема, при низькому рівні вологості зерна інтенсивні налаштування системи обмолоту можуть швидко привести до збільшення частки битого зерна. При рівні вологості зерна від 12 до 13 % Fendt IDEAL 9T мав найкращі показники з дуже низькою часткою битого зерна – від 0,1 до 0,3 %, в той час як у порівняльної машини частка битого зерна була значно вищою від 0,8 до 1,5 %.

На графіках представлена крива тенденції, математично розрахована на підставі виміряних показників. Частка битого зерна 0,8% є усередненою величиною всіх виміряних показників.

Висока частка довгої соломи

У рамках серії випробувань також перевірялася якість соломи. Для цього з валків відбирали зразки соломи, а потім за допомогою каскадного сита DLG визначали криву градації.

При збиранні в режимі укладання у валок якість соломи у комбайна Fendt IDEAL 9T відрізнялася від порівняльної машини вищими частками довгих фракцій соломи (> 67 мм і від 30 до 67 мм) і меншими частками дрібних фракцій (

До порівняльного тесту комбайнів

Під час випробувань Fendt IDEAL 9T і зернозбиральний комбайн того самого класу продуктивності з жаткою такої самої ширини захвату обмолочував пшеницю. На дослідній ділянці в Мекленбург - Передня Померанія переважали хороші умови збирання. Пшениця мала вологість зерна від 12 до 13 % і вологість соломи близько 10 %. Співвідношення зерно : солома становило 1 : 0,65.

Обидві машини були відкалібровані перед випробуванням і налаштовані технічними фахівцями відповідного виробника комбайна. Для цього перед фактичними вимірюваннями виконувалися так звані пробні заїзди, щоб оптимально узгодити налаштування обох комбайнів під умови збирання.

«Існують стандарти, що регламентують методи вимірювання. У серії цих випробувань ми використовували так званий стрічковий метод. Тобто всі відходи комбайна потрапляють на стрічки і потім знову очищаються, щоб можна було вибрати і зважити втрати зерна. Паралельно для оцінювання втрат як додатковий метод контролю використовувалися лотки-пробовідбирачі», – каже професор Радемахер.

У порівняльному випробуванні зернозбиральні комбайни рухаються «колія до колії» і завжди на повну потужність, щоб мінімізувати відмінності хлібостою і створити однакові умови для всіх машин.

«Оцінка проводиться за принципом: все, що потрапляє в машину, має бути зважено, – каже проф. Томас Радемахер. – Після кожного вимірювання комбайн вивантажує зерно у ваговий контрольний вагон, і кількість врожаю документується. Зібрана на полотнах маса із соломи і полови, як і вибрані з неї втрати зерна, теж зважуються. За швидкістю руху і кількістю зерна та соломи ми визначаємо пропускну здатність по зерну, зокрема загальну продуктивність. Втрати зерна ми розраховуємо на основі зваженого зерна з відходів і врожайності зерна».

Дата: 17.11.2020 Джерело: www.fendt.com
Залишити заявку на демонстрацію