×

Пошук по каталогу

UA RU
(044) 332-56-00
Розгорнути категорії і фільтри

Чому в агрохолдингу «Кернел» вже понад 10 років вибирають техніку HORSCH?

Чому в агрохолдингу «Кернел» вже понад 10 років вибирають техніку HORSCH?

Про агрохолдинг «Кернел» з України красномовно говорять не слова, а об'єктивні цифри: на площі 515 000 га з високою культурою землеробства і системою точного рільництва Precision Farming вирощуються зернові та олійні культури, що дозволяють компанії виробляти більш як 3,2 млн т продукції на рік. HORSCH Maestro відіграють у цьому процесі дуже важливу роль.

Вже скоро в структурних підрозділах агрохолдингу «Кернел» в Україні з'являться нові машини для пунктирного висіву HORSCH Maestro 24 SX, які відмінно себе показали під час демонстрацій і численних тестів. Крім них, вже понад 50 Maestro 24 SW успішно працюють на полях цього гігантського агрохолдингу і є головним інструментом для сівби соняшнику і кукурудзи. Але, хвилинку ... 50 штук 24-рядних просапних сівалок ‒ це говорить про масштаби... Що це за унікальне підприємство? Читайте далі, щоб дізнатися.

Посівні площі (зелений колір), структурні підрозділи, елеватори та олійноекстракційні заводи «Кернел», пов'язані в єдину логістичну ланцюг, розташовані у всіх найважливіших аграрних регіонах України.


П'ять HORSCH Maestro 24 SW сівбі кукурудзи

«Кернел» сьогодні ‒ це одна з найбільших агропромислових груп в Україні, провідний виробник і експортер соняшникової олії в Україні та світі, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з країн чорноморського басейну на світовий ринок. Акції компанії з 2007 року торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE). Оборот компанії в 2019/2020 фінансовому році перевищив 4,1 млрд дол. 12 000 співробітників групи компаній «Кернел» щодня напружено працюють і об'єднані амбітним баченням: «Наша мета ‒ сталий розвиток українського аграрного сектора, що має потенціал стати одним з лідерів глобального агробізнесу», ‒ так позиціонує себе локомотив аграрної галузі України.

Земельний банк агрохолдингу становить сьогодні 515 000 га в різних регіонах країни. На орендованих холдингом площах щороку виробляють понад 3,2 млн т насіння зернових і олійних культур, що робить «Кернел» провідним виробником зерна в Україні. Співпрацюючи з понад 6 000 агропідприємствами, «Кернел» купує у них додатково ще 3 млн т насіння соняшнику і 5,1 млн т зерна. Основні товарні культури регіону: соняшник, кукурудза і пшениця.

Зерно ‒ це сировинна основа другого напрямку бізнесу «Кернел»: «Експорт зернових і інфраструктура». Мережа сучасних елеваторів компанії покриває майже всю територію України, дозволяючи одночасно зберігати понад 2,4 млн т зерна.

«Кернел» експортує 7,9 млн т зерна і насіння олійних культур. Стратегічне планування дозволяє гранично скоротити часові проміжки між виробництвом продукції та її реалізацією. Ретельно продумана і чітко вибудувана система максимально захищена від волатильності цінової кон'юнктури товарних ринків. Власний залізничний транспорт ‒ 3 443 вагони-зерновози ‒ забезпечує безперебійну доставку зерна для відвантаження в морських портах. «Кернел» володіє двома глибоководними морськими терміналами в Чорноморську з річним вантажообігом понад 8,8 млн  т.

Чи варто дивуватися, що, маючи найпотужнішу елеваторну мережу і найбільші приватні активи в системі вантажоперевезень країни, «Кернел» є провідним експортером зерна в Україні з часткою ринку 14 %.

Вантажний термінал «Кернел» в Чорноморську має вантажообіг понад 8,8 млн т на рік

Основні експортні ринки, куди прямують 7,9 млн т зерна компанії ‒ це країни Азії (44 %), Європи (35 %) і Близького Сходу (16 %).

Соняшникова олія ‒ ​​третя гілка бізнес-моделі «Кернел». У зв'язку з цим цікаво згадати історичні передумови, чому «Кернел» зокрема і Україна в цілому посідають сьогодні провідні позиції в цьому сегменті в світі.

З введенням більш як 20 років тому експортного мита на вивезення насіння соняшнику Україна стимулювала бурхливий розвиток цілої галузі в країні ‒ переробку насіння олійних культур і виробництво олії. Для всіх виробників і учасників ринку стало вигідніше вкладатися в створення переробних потужностей і виробляти олію, ніж просто експортувати сировину. Із загальним річним обсягом 7,4 млн т Україна є сьогодні провідним виробником соняшникової олії в світі. За нею йдуть Росія (5,7 млн т) і країни ЄС (3,7 млн т). Всього в світі виробляється сьогодні 22 млн т соняшникової олії.

8 олійноекстракційних заводів «Кернел» мають сумарну потужність для переробки 3,5 млн т насіння на рік. Щоб краще зрозуміти сенс цієї цифри, можна підрахувати: з 1 000 кг насіння соняшнику отримують в середньому 440 кг олії, 390 кг шроту і 160 кг лушпиння.

145 млн т соняшникової олії щороку виробляють на олійноекстракційних заводах холдингу. Значну частину продукції відразу ж бутилюють і реалізують всередині країни і за кордоном під власними брендами.

145 млн л олії розфасовують відразу ж на заводах агрохолдингу. Бутильована олія йде як на експорт, так і реалізується на внутрішньому ринку України. 1,4 млн т білкового борошна з соняшнику йдуть на експорт.

Це означає, що «Кернел» (з часткою 7 % від загального виробництва) є провідним виробником і найбільшим експортером (15 %) соняшникової олії в світі! Основні експортні ринки в цьому сегменті: країни ЄС (29 %), Ірак (24 %), Індія (23 %) і Китай (16 %).

Точність і цифровізація

Без широкого впровадження цифрових рішень ефективно керувати таким гігантом було б важко. Високоінтенсивному сучасному сільському господарству потрібні точні, надійні і високопродуктивні машини, на які завжди можна зробити ставку. Тому зовсім не випадково, що вибір «Кернел» припав на HORSCH. З 2009 року на полях холдингу працюють короткі дискові борони Joker RT й універсальні посівні комплекси Pronto DC PPF.

Досвід використання цих машин був таким успішним, що в 2014 році «Кернел» робить ставку на машини HORSCH і для пунктирного висіву кукурудзи і соняшнику. Сьогодні понад 50 Maestro 24 SW борознять неозорі простори 515 000 га агрохолдингу.

Одна з перших сівалок HORSCH Maestro SX в підприємстві «Кернел» під час завантаження із застосуванням технології BigPack

Агрономи і керівники структурних підрозділів «Кернел» прагнуть використовувати потенціал цих машин, як вони кажуть, «на всі 100 %»: середнє річне напрацювання Maestro 24 SW становить близько 3 500 га. Як правило, ця солідна цифра є результатом напруженої роботи лише протягом кількох днів (коректніше сказати, доби ‒ адже машини працюють і вночі), щоб посіяти в оптимальні терміни і максимально використовувати сприятливі умови. Цифровізація в цій справі ‒ надійний помічник.

У підприємстві збираються і аналізуються всі детальні дані про окремі машини: параметри налаштувань, точність розподілу насіння і якість його закладання, кількість двійників і пропусків, робоча швидкість тощо. Дані, отримані з найбільш продуктивних Maestro, використовуються потім для оптимізації налаштувань інших машин. «Такий підхід дозволяє «Кернел» за рахунок збільшення продуктивності максимально використати сприятливі часові проміжки і проводити сівбу в найкоротші терміни, закладаючи тим самим надійний фундамент для отримання оптимального врожаю», ‒ зазначає глава «Хорш Україна» Йоханнес Клют. «У масштабах такого великого агропідприємства, як «Кернел», потенціал наших машин розкривається найповніше. Ту найвищу продуктивність і точність, про яку йдеться в наших проспектах і інтернеті, тут можна побачити на власні очі в полі».

Така плідна спільна робота неможлива, звичайно, без тісних особистих контактів. З цією метою в центральному офісі керівної компанії в Києві проводяться регулярні зустрічі партнерів. Тут представники HORSCH і «Кернел» обмінюються новинами та ідеями, будують спільні плани і розробляють нові стратегії. Під час таких нарад проводяться презентації нових машин і обладнання, закладається фундамент подальшої роботи. Потім ці стратегічні напрацювання транслюються співробітниками компаній в кожному окремому регіоні.

Важливу роль в цих процесах відведено і дилерам: вони забезпечують введення машин в експлуатацію, виконують гарантійні зобов'язання і відповідають за сервісний супровід машин. Важливим елементом співпраці компаній є навчання та курси підвищення кваліфікації для фахівців і співробітників «Кернел»: так, вже багато років поспіль HORSCH проводить зимові тренінги для механізаторів холдингу, де у них є можливість ще перед початком сезону до автоматизму відпрацювати всі тонкощі налаштувань і керування складними і сучасними машинами.

У кінці навчання всі учасники, котрі успішно завершили програму, отримують спеціальний сертифікат, який є, по суті, підтвердженням кваліфікації та допуском до відповідальної роботи. Без цього свідоцтва жоден співробітник не може стати оператором агрегата з машиною HORSCH.

«Така організація спільної роботи ‒ наочний приклад успішної взаємодії тріумвірату «HORSCH ‒ дилер ‒ клієнт ». І це не залежить від розмірів господарства. Ми не будуємо вертикальні ієрархії, де виробник спілкується тільки з дилерами, віддаючи їм «на відкуп» роботу з клієнтами. Це явище характерне для HORSCH. Ми разом з дилерами і клієнтами обговорюємо потреби, позначаємо проблеми і шукаємо шляхи для їх вирішення. У підсумку такий підхід дозволяє нам максимально враховувати особливості кожного клієнта і знаходити для них індивідуальні рішення»,  ‒ переконаний глава «Хорш Україна» Йоханнес Клют.

Одним з підсумків таких стратегічних зустрічей стала поява перших машин Maestro SX на полях агрохолдингу. Після відвідин делегацією «Кернел» головного підприємства HORSCH в Швандорфі, вже під час Agritechnica 2019 було досягнуто домовленостей про постачання Maestro 24 SX.

Три фактори були вирішальними для вибору цих машин: успішний досвід експлуатації Maestro 24 SW, особливо їх надійність в складних умовах, новий високошвидкісний пневматичний дозатор, що дозволяє ще більше підвищити продуктивність, і телеметрія HorschConnect.

Під час весняної посівної цього року Maestro 24 SX на практиці переконала своєю точністю дозування і високою робочою швидкістю. Особливе значення мав той факт, що машина показувала заявлену продуктивність і якість укладання, навіть якщо насіннєвий матеріал не був добірним ‒ зрозуміло, що не всі 515 000 га засіваються елітним та ідеально відкаліброваним насінням.

Телеметрія через HorschConnect дозволяє зробити сівбу «прозорою»: в режимі реального часу можна проконтролювати якість роботи і продуктивність кожної машини. І якщо, наприклад, чотири з п'яти задіяних машин показують відмінні результати, а п'ята ‒ ні, то відповідальні мають можливість негайно відреагувати, в найкоротші терміни проаналізувати, визначити і вирішити проблему. Чи варто говорити, наскільки це своєчасніше, швидше і дешевше, ніж це було б, якби агрономи чекали появи сходів? Та й реагувати потім було б уже пізно .... 

Висновок

«Можливості телеметрії і точність дозування Maestro 24 SX дозволяють нам легко і повноцінно імплементувати роботу сівалок в систему точного землеробства Precision Farming в наших підприємствах, ‒ абсолютно впевнений заступник директора «Агробізнесу «Кернел» Костянтин Шитюк.

За даними «Кернел», впровадження Maestro SX дозволить компанії збільшити продуктивність сівби на 25 % в порівнянні з Maestro 24 SW. Безсумнівно, це пояснюється вищою швидкістю сівби. Зі збереженням найвищої точності! Для забезпечення оптимального мінерального живлення рослин всі машини оснащені системою внесення рідкого добрива. Центральний бункер великого об’єму ‒ додатковий аргумент на користь Maestro: сумарні 9 000 л можна використовувати як 2000/7000 (насіння / добрива) або 4000/5000.

Індикація машин в HorschConnect дуже наочна і зручна для користувача, дозволяє легко аналізувати отриману інформацію.

Якість роботи машин та їхня продуктивність ‒ інші найважливіші критерії для обладнання, яке вибирає «Кернел».

Коток-подрібнювач Cultro 12 TC, з малим тяговим опором і високою робочою швидкістю до 20 км/год, дозволяє з високою продуктивністю подрібнювати посіви сидератів навесні або обробляти стерню грубостеблових культур. Основне застосування цього типу машин на полях «Кернел» ‒ подрібнення стебел соняшнику відразу ж після проходу комбайна. Уже після першого проходу агрегату хащі із стебел висотою до 1,5 м перетворюються на стерню, що не перевищує 30 см від поверхні ґрунту.

У системі захисту рослин агрохолдингу також проходять випробування технології HORSCH.

Leeb VL ‒ це подальший розвиток представленої на Agritechnica 2019 нової модифікації самохідного обприскувача Leeb PT.

Новий модельний ряд самохідних обприскувачів VL (variable large = варіабельний розмір) має нову індивідуальну підвіску всіх чотирьох коліс, оснащується телескопічними осями з можливістю безступінчастого гідравлічного регулювання ширини колії. Для цього передбачені навіть дві версії машини: зі змінною шириною колії в діапазоні 2,50‒3,50 м і 3,00‒4,10 м. Обидва варіанти мають максимальний кліренс 2,00 м. Регулювання як ширини колії, так і кліренсу може бути або механічним, або гідравлічним. Внаслідок спеціалізації «Кернел» на вирощуванні соняшнику тут практично не застосовуються причіпні моделі обприскувачів. Вирішальний фактор ‒ кліренс. У поєднанні з великим робочим баком об'ємом 6 000 і 8 000 л нові моделі самохідних обприскувачів HORSCH обіцяють і в цьому сегменті стати гарантом найвищої продуктивності.

Дата: 14.12.2021 Джерело: terraHORSCH 21-2020
Залишити заявку на демонстрацію